Na początek tabliczki dla ulic

Józefów pracuje nad projektem nowego systemu informacji miejskiej. Wersje robocze tabliczek z nazwami ulic są już gotowe. Jeszcze w tym roku powstanie około 100 tabliczek, które zastąpią te najbardziej zniszczone

SYLWIA WYSOCKA

Impulsem do prac nad systemem informacji miejskiej była konieczność wymiany niektórych tabliczek z nazwami ulic oraz tablic informacyjnych będących w złym stanie technicznym. – Była to dobra okazja, aby wprowadzić elementy spójnej identyfikacji wizualnej, które będzie można zastosować również w innych przypadkach. Wybór padł na motyw świdermajer, który jest wartym pielęgnowania elementem naszej tożsamości regionalnej i ze względu na swoje wartości artystyczne doskonale nadaje się do realizacji założonego celu – informuje w rozmowie z „Linią” Krystyna Olesińska, rzeczniczka Urzędu Miasta Józefowa.

O zrobienie projektu został poproszony architekt specjalizujący się w budownictwie w stylu świdermajer. Tradycyjny motyw został unowocześniony ze względów symbolicznych i praktycznych. – Tak jak nasze miasto ma łączyć w sobie tradycję z elementami nowoczesności, ale również być na tyle uniwersalny, aby można go było łatwo użyć w różnych sytuacjach, także w mocno zminimalizowanej wersji – wyjaśnia rzeczniczka.

Przy wyborze kolorystyki sugerowano się m.in. systemem informacji w innych miastach. – Tam, gdzie zastosowano paletę barw podobną do wybranej dla Józefowa, tabliczki wyglądają lekko i elegancko, nie tracąc jednocześnie na czytelności – ocenia Krystyna Olesińska. W tym roku ma powstać ok. 100 tabliczek, które zastąpią te najbardziej zniszczone. Koszt ich produkcji wyniesie 60 tys. zł. Wykona je firma UTAL z Poznania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.