Wyślij kuriera do maluszków z IOP

W tym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom przedświątecznej akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”. – Co roku w zbiórkę darów, m.in. dla maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, angażują się setki osób. Niewiele brakowało, żeby ze względu na koronawirusa nasza akcja została przełożona na wiosnę, ale zbiórka darów dla chorych dzieci i młodzieży jednak się odbędzie – mówi współorganizatorka akcji Kinga Błaszczyk. Siódma edycja akcji potrwa od poniedziałku, 23 listopada do piątku, 18 grudnia.

AGNIESZKA JASKULSKA

„Linia Otwocka” od początku promuje akcję charytatywną „Nie bądź sknera, kup pampera”. W ostatnich latach stała się ona popularna nie tylko w Otwocku, powiecie otwockim czy Wawrze, lecz także w innych miastach w Polsce, które organizowały zbiórki darów dla porzuconych maluszków przebywających w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku oraz dzieci i młodzieży z Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. – W tym roku nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Zbiórka dla dzieci cieszy się tak dużą popularnością, że dziesiątki osób dopytywały, kiedy się rozpocznie i gdzie można przynosić dary. Dlatego tuż przed weekendem zdecydowaliśmy, że przedświąteczna zbiórka rozpocznie się już teraz i nie będziemy jej przekładać na wiosnę – tłumaczy Kinga Błaszczyk, która wspólnie z Pauliną Stepków organizuje akcję „Nie bądź sknera, kup pampera”.

Przedświąteczna akcja rusza w poniedziałek, 23 listopada i potrwa do piątku, 18 grudnia do godzin wieczornych. Podobnie jak w ubiegłym roku, zbiórka zakończy się finałem, ale będzie on miał skromniejszą formę (szczegóły będą na profilu akcji na Facebooku).

Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki i święta Bożego Narodzenia. To idealny czas, aby pomóc maluszkom z IOP, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. Jak to zrobić? – Można wpłacić darowiznę na konto ośrodka IOP lub przygotować paczkę, np. z obiadkami, deserkami, kaszkami czy pieluchami dla dzieci – apeluje Kinga Błaszczyk. – Jeśli ktoś nie jest w stanie dostarczyć darów osobiście lub mieszka np. poza powiatem otwockim, może wysłać paczkę kurierem do ogniska wychowawczego „Dziadka” Lisieckiego w Otwocku Świdrze, gdzie będziemy magazynować część przekazanych rzeczy – wyjaśnia Paulina Stepków. – Dzięki tej pomocy przez długi czas w ośrodku nie zabraknie pieluch, mokrych chusteczek, obiadków, deserków czy kaszek dla niemowląt, czyli tego, co w IOP jest bardzo potrzebne – mówią organizatorki akcji. I zachęcają wszystkich, żeby mimo pandemii zechcieli pomóc maluszkom.

Maluszki z IOP potrzebują:

  • pieluch w rozmiarach 2, 3, 4, 4+, 5, 6; chusteczek nawilżanych, obiadków, deserków i kaszek dla niemowląt, podkładów higienicznych, mleka modyfikowanego (Enfamil AR, Puramino, Bebilon Pepti 1 i 2), kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt np. Octenisept, Linomag, Sudocrem, kremów, emolientów, środków piorących dla niemowląt (proszków do prania, płynów do płukania), artykułów do pielęgnacji (płynów antyseptycznych, rękawiczek nitrylowych w rozm. S i M).

Główne punkty zbiórek:

  • Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie, ul. Długa 44 (pon.-pt. w godz. 6-22);
  • Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku, ul. Poniatowskiego 10 (pon.-pt. w godz. 8-16);
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Karczewie (hala sportowa), ul. Bohaterów Westerplatte 55 (pon.-pt. w godz. 8-23);
  • Fitness Club Imperium, ul. Kołłątaja 48 w Otwocku (pon.-niedz. 8-20).
  • Szczegóły dotyczące pomocy w transporcie darów i organizacji zbiórki można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. 506 380 574 (Kinga Błaszczyk) lub 500 313 033 (Paulina Stepków).
  • Zajrzyj też na Facebooka: „Nie bądź sknera, kup pampera”

Wpłata darowizny na rzecz IOP:

  • Dane do przelewu: Fundacja Rodzin Adopcyjnych, ul. Płatnicza 83, Warszawa, nr rachunku: 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643. Tytułem: „Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny”.

Paczkę z darami wyślij kurierem na adres:

  • Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”, ul. Mickiewicza 43/47, 05-402 Otwock

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.