Bezpłatne szczepionki na grypę dla seniorów. Ruszyły zapisy

Powiatowe Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku informuje, że osoby powyżej 75 roku życia, które są w grupie podwyższonego ryzyka związanego z zarażeniem się koronawirusem będą mogły bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Zapisy telefoniczne trwają tylko do końca tego tygodnia.

AGNIESZKA JASKULSKA 

Epidemia koronawirusa i sezon grypowy mogą być bardzo niebezpieczne dla seniorów. Mimo, że na grypę można zachorować w każdym wieku, to jednak ryzyko powikłań, hospitalizacji czy śmierci związanej z zachorowaniem na grypę, jest uzależniona nie tylko od stanu zdrowia, ale także od wieku danej osoby. – Teraz, kiedy panuje epidemia koronawirusa, szczepienie się osób starszych przeciwko grypie nabrało dużego znaczenia – mówi Michał Mrówka, członek zarządu PCZ w Otwocku. I dodaje, że minister zdrowia mając na uwadze seniorów 75+, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka utraty zdrowia i życia, udostępnia dla nich bezpłatne szczepionki przeciwko grypie. 

Dziś (wtorek, 24 listopada) ruszyły zapisy na szczepienie w dwóch otwockich przychodniach znajdujących się przy ul. Armii Krajowej 3 oraz przy ul. Mickiewicza 8. – Zainteresowani seniorzy, którzy są zapisani do tych dwóch przychodni mogą zapisać się na szczepienie przeciwko grypie w rejestracji przychodni – tłumaczy Michał Mrówka. I dodaje, że szczepionek dla seniorów 75+ nie zabraknie. – Zapisy trwają do końca tygodnia tzn. do piątku, 27 listopada – zaznacza Michał Mrówka. I dodaje, że po zakończonych zapisach zostaną wyznaczone terminy szczepień. 

Seniorzy 75+ mogą zapisać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie telefonicznie:

Przychodnia Rejonowa przy ul. Armii Krajowej w Otwocku – nr tel. 778 12 00
Przychodnia Rejonowa przy ul. Mickiewicza w Świdrze – nr tel. 778 12 30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.