Zadzwoń, jeśli chcesz zarejestrować auto!

Chcesz zarejestrować samochód w Starostwie Powiatowym w Otwocku? Pamiętaj, że od poniedziałku do odwołania wizyta w wydziale komunikacji i transportu związana z rejestracją pojazdu będzie możliwa wyłącznie po umówieniu telefonicznym!

SYLWIA WYSOCKA

W powiecie otwockim liczba mieszkańców zakażonych koronawirusem jest bardzo duża. Aby ograniczyć ryzyko zakażenia wśród interesantów i pracowników, starosta Krzysztof Szczegielniak postanowił wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Otwocku. Chodzi o to, by przed urzędem nie tworzyły się kolejki i nie powstawały większe skupiska ludzi. Dlatego od poniedziałku, 23 listopada do odwołania wydział będzie przyjmował interesantów w sprawie rejestracji pojazdów wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Trzeba o tym pamiętać, bo mieszkańcy, którzy zgłoszą się do starostwa, a nie będą mieć umówionego spotkania, i tak zostaną poproszeni o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty w urzędzie.

Dobra wiadomość jest taka, że wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, urząd pracuje w trybie zmianowym prawie przez cały dzień, tzn. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.45 (pierwsza zmiana od 7.30 do 13, druga od 13.15 do 18.45).

– Wprowadzone w wydziale komunikacji zmiany są spowodowane ciągłym wzrostem zakażeń w naszym regionie. Chcemy chronić zarówno pracowników, jak i interesantów, którzy nieraz dość długo muszą czekać przed urzędem na przyjęcie – tłumaczy starosta Krzysztof Szczegielniak. – Umówienie się telefonicznie na konkretną godzinę oznacza brak kolejek i zwiększenie bezpieczeństwa nas wszystkich. Jestem przekonany, że wydłużenie godzin pracy wydziału poprzez wprowadzenie dwuzmianowości ułatwi sprawną obsługę mieszkańców – dodaje.

Jeśli chcesz umówić się na dokonanie rejestracji pojazdu, zadzwoń pod jeden z tych numerów: 22 778 1 333, 22 778 1 336, 22 778 1 331

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.