Przedświąteczne Gwiazdobranie i Dawanie

Coroczna akcja charytatywna Gwiazdobranie i Dawanie odbędzie się, ale przez epidemię koronawirusa będzie miała inną formę. Zamiast tradycyjnego jarmarku można zajrzeć na internetowy jarmark na Facebooku, gdzie od kilku dni trwają licytacje różnych unikatowych przedmiotów. Podobnie jak w ubiegłych latach, zebrane pieniądze pomogą dzieciom z Józefowa, które potrzebują leczenia i rehabilitacji.

AGNIESZKA JASKULSKA

To już 14. finał akcji charytatywnej Gwiazdobranie i Dawanie, którą organizują mieszkańcy Józefowa. Zebrane pieniądze w całości będą przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji ponad 30 dzieci z Józefowa. – Nasze dzieciaki są niezwykle dzielne w codziennych zmaganiach ze swoimi chorobami i bardzo czekają na wasze wsparcie podczas tegorocznego Gwiazdobrania i Dawania – podkreślają organizatorzy.

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom i nie będzie tradycyjnego przedświątecznego jarmarku. Mimo to akcja się odbędzie, chociaż w zmienionej formie. W tym roku zbiórka przeniosła się do internetu, gdzie jest prowadzona za pośrednictwem stron Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Siepomaga i Facebooka. – Kilka dni temu ruszył 14. finał naszej akcji charytatywnej Gwiazdobranie i Dawanie. Licytacje odbywają się online i potrwają aż do 6 stycznia na specjalnie do tego celu utworzonej grupie na Facebooku: Gwiazdobranie i Dawanie Zbiórka Internetowa – tłumaczą organizatorzy akcji.

Warto tam zaglądać, bo na licytacje trafiają różne wyjątkowe rzeczy przekazywane przez lokalnych artystów, przedsiębiorców, mieszkańców i sympatyków akcji. Są to m.in. przedmioty wartościowe, kolekcjonerskie, zaskakujące i niepowtarzalne, a także zabawki, vouchery i zaproszenia. Na licytację trafiły już m.in: rowerek dziecięcy, własnoręcznie zrobiony wieniec adwentowy, trening biegowy z profesjonalnym trenerem, nalewka malinowo- wiśniowa własnej roboty, bon urodzinowy z długim terminem ważności do wykorzystania w dziecięcej akademii, indywidualna wizyta u fizjoterapeuty, obrazy na płótnie czy duża szopka wycięta z płyty o wysokości około trzech metrów, którą wykonała stolarnia z Józefowa. – Przedmioty trafiają na licytacje na bieżąco, więc trzeba się spieszyć, bo szybko znajdują chętnych – podkreślają organizatorzy akcji charytatywnej Gwiazdobranie i Dawanie. – Za wylicytowane przedmioty można płacić na stronie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Każda złotówka z tego przedsięwzięcia jest przeznaczona na ratowanie zdrowia dzieci z Józefowa – zapewniają.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano rekordową kwotę ponad 88 tys. zł. Natomiast przez 14 lat istnienia akcji dla chorych dzieci uzbierano łącznie ponad 673 tys. zł! W tym roku organizatorzy też zachęcają do włączenia się w Gwiazdobranie i Dawanie, bo każda pomoc jest potrzebna i bezcenna. l

Pomóż dzieciom przed świętami

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.