Zagrali dla medyków

„Koncert Jankiela” w wykonaniu aktorów Teatru Miejskiego im. S. Jaracza i muzyków Otwockiej Orkiestry Dętej był symbolicznym podziękowaniem dla pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku.

PRZEMEK SKOCZEK

Na trawiastym pagórku pośrodku szpitalnego parkingu w poniedziałkowe popołudnie 30 listopada powstała tymczasowa scena, na której stanęli młodzi aktorzy „Jaracza” i kilkoro muzyków z Otwockiej Orkiestry Dętej. Z pasją i energią wykonali „Koncert Jankiela” zwany także „Koncertem nad koncertami” – fragment Księgi XII „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

– Wszyscy jesteśmy poruszeni zaangażowaniem, poświęceniem i pracą medyków. Trudno być obojętnym na to, z czym obecnie się mierzą, w jak trudnej sytuacji jest cała służba zdrowia. Tym krótkim, zrealizowanym dość spontanicznie pokazem chcieliśmy im podziękować w imieniu całego teatru i Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu – wyjaśnia pomysłodawca akcji Fabian Kocięcki, aktor i reżyser z otwockiego teatru. – Dlaczego „Koncert Jankiela”? Moi aktorzy spotkali się już z twórczością Mickiewicza. Szykujemy się do kolejnego wyzwania, jakim będzie inscenizacja „Ballad i romansów”. Uznałem, że ten fragment „Pana Tadeusza” to dla nich świetne przygotowanie do czekającej ich pracy – tłumaczy.

W pokazie udział wzięli aktorzy: Klaudia Iwańska, Emilia Lasecka, Wiktoria Swat i Bartłomiej Jesiotr oraz muzycy Otwockiej Orkiestry Dętej: jej szef Sebastian Smędra grający na trąbce, Michał Nastula na saksofonie, Michał Łuczak na saksofonie tenorowym, Grzegorz Nastula na perkusji i Piotr Trzaskowski na puzonie. Stroną techniczną zajęła się nieodpłatnie firma Smarteo.

Każdy dzień z Andersenem

Otwocki teatr przygotował jeszcze jedną niespodziankę, tym razem dla najmłodszych widzów. Od 1 do 24 grudnia codziennie będzie można słuchać w internecie baśni Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Marty Dylewskiej. Nagrania zrealizowano w Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie piękną świąteczną scenografię wyczarowała Dorota Kocięcka, a stroną techniczną zajął się Szymon Mańkowicz. Baśnie czytane przez Martę Dylewską będą dostępne codziennie o godz. 19.30 na kanale YouTube i profilu MOKTiS na Facebooku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.