Medycyna estetyczna – przegląd najczęstszych pytań

Rynek jest pełen technologii do medycyny estetycznej, które powinny być skuteczne na różne problemy, a nie zawsze są. Dlaczego? Co stanowi o skuteczności usuwania przebarwień, zamykania naczynek i innych specjalistycznych zabiegów – odpowiadają kosmetolodzy ze SkinTech Clinic, Nadia Maslo i Patrycja Filipowicz.

 • Pierwsze pytanie, jakie zawsze pojawia się przy zabiegach – czy to zadziała? Jaka jest gwarancja skuteczności zabiegów medycyny estetycznej?

Patrycja Filipowicz, kosmetolog SkinTech Clinic (PF): Wykładników skuteczności jest kilka. Jednym z nich jest z pewnością specjalistyczna wiedza, stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Rynek medycyny estetycznej ciągle się rozwija, jeśli nie śledzimy nowych procedur zabiegowych, możliwości łączenia zabiegów, to stoimy w miejscu, a tym samym nie podnosimy skuteczności. Nowoczesne, certyfikowane technologie to drugi ważny aspekt skuteczności. Nie każdy laser będzie działał tak samo, nie każdy pozwala na wykorzystanie odpowiednich parametrów. Dlatego w SkinTech Clinic postawiliśmy na oryginalne urządzenia od czołowych światowych producentów, m.in. laser do usuwania naczynek i przebarwień izraelskiego pioniera technologii laserowych Alma Laser, oryginalna endermologia – LPG Alliance. Te i inne urządzenia w naszej klinice posiadają badania kliniczne dowodzące o ich skuteczności.

Nadia Maslo, kosmetolog SkinTech Clinic (NM): Trzecim elementem jest odpowiednia diagnoza. Najgorzej jest, gdy Pacjent do nas trafia i jest przekonany, że tylko takie rozwiązanie, o jakim gdzieś przeczytał, jest dla niego. W SkinTech Clinic kompleksowo patrzymy na problemy skóry i dobieramy rozwiązania, które będą skuteczne dla konkretnego Pacjenta. Tylko wtedy mamy pewność, że Pacjent do nas wróci. Nie staramy się oferować bardziej rentownych rozwiązań, tylko takie, które zdobędą zaufanie i spowodują, że Pacjent z każdym innym problemem też wybierze naszą Klinikę.

 • Czy zabiegi medycyny estetycznej, usuwania naczynek albo przebarwień są drogie?

PF: Drogie czy nie – to pojęcia względne. Staraliśmy się wypośrodkować ceny, tak żeby nowoczesne zabiegi były w zasięgu portfela, a jednocześnie żebyśmy mogli pracować na najwyższej jakości sprzętach i produktach. Na przykładzie zamykania naczynek – wszystko zależy od powierzchni zabiegu, ceny zaczynają się od 200 zł np. za okolice nosa. Od takiej samej ceny startuje usuwanie przebarwień, a cena wzrasta razem z powierzchnią. Jeśli są zabiegi, które wymagają większej liczby powtórzeń, zawsze proponujemy zniżkę na całą serię. Na niektóre problemy, tak jak wiotkość skóry, zmarszczki, mamy rozwiązania, które różnią się cenowo. Nie ujmujemy żadnemu zabiegowi skuteczności, tylko niektóre wymagają więcej powtórzeń albo mogą dawać szybciej spektakularne rezultaty. Jeśli sugerujemy konkretny rodzaj zabiegu – oznacza to, że rzeczywiście dany problem wymaga takiego rozwiązania. Podczas konsultacji w SkinTech Clinic pokazujemy różne możliwości.

 • Ile kosztuje konsultacja i jak ona wygląda? Jak można się zapisać?

NM: Konsultacja z kosmetologiem jest bezpłatna. Zapraszamy do rezerwacji wizyty pod numerem telefonu 737 488 244 lub poprzez naszą stronę internetową: www.skintechclinic.pl. Na wizytę zapraszamy każdego, kto ma wątpliwości, jaki zabieg będzie dla niego odpowiedni. Podczas konsultacji zapraszamy do gabinetu, można wtedy zapytać o konkretny problem, porozmawiać o pielęgnacji skóry, poznać nas. Cieszymy się, jeśli możemy pomóc, jeśli jest taka możliwość, to po konsultacji wykonujemy też rekomendowany zabieg albo umawiamy konkretny termin. Procedury zabiegowe często łączy się z medycyną estetyczną. Podjęliśmy współpracę z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie Dr Olgą Gruszewską. Pani Doktor zajmuje się zabiegami związanymi z wypełniaczami, toksyną botulinową, kwalifikuje również do zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy fibryny. Nasi pacjenci mogą skonsultować się u nas także z trychologiem w sprawie swoich włosów – wykonać specjalistyczne zabiegi mezoterapii skóry głowy zapobiegające wypadaniu włosów i poprawiające ich wzrost.

UWAGA, IDĄ ŚWIĘTA! W SkinTech Clinic możesz też zakupić voucher podarunkowy na wybraną kwotę lub konkretny zabieg. Prezenty przygotowujemy z najwyższą starannością – pakujemy w piękne opakowania, uzupełniamy o specjalistyczne kosmetyki. Nasi specjaliści pomogą Ci w skompletowaniu IDEALNEGO PREZENTU. Zapraszamy.

SkinTech Clinic, Otwock, ul. Górna 6 lok. 104 – Galeria Górna, I piętro

 

2 myśli na temat “Medycyna estetyczna – przegląd najczęstszych pytań

 • 9 grudnia 2020 o 12:08
  Permalink

  A jak wyglada sprawa z pielegnacjom po takiej medycynie????

  Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021 o 10:14
   Permalink

   Noooo tez trzeba nadal dbac o twarz odpowiednio. Stosowac dobry krem, nawadniac organizm, zdrowa dieta, nie palenie itd

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.