Podaruj prezent psom i kotom ze schroniska

Każdy lubi dostawać prezenty, nawet zwierzęta. Na świąteczne przysmaki i upominki najbardziej czekają bezdomne psy i koty, które przebywają w schronisku w Celestynowie. Niedawno w przytulisku gościł Marcin Prokop, prezenter telewizyjny, który wspólnie ze sponsorami obdarował zwierzaki dużą ilością przysmaków i karmy. Mikołajki i święta Bożego Narodzenia to idealny czas, aby pomóc zwierzętom 

AGNIESZKA JASKULSKA

Bezdomne zwierzęta czekają w schronisku na wszystkich mikołajów, którzy zechcą podarować im prezenty, zwłaszcza te smaczne. Kilka dni temu w celestynowskim przytulisku razem z małżonką gościł znany prezenter telewizyjny Marcin Prokop, który wraz ze sponsorami obdarował czworonogi karmą. – To była wspaniała wizyta, podczas której nie zabrakło dobrych emocji i zabawy. Nasze zwierzaki były zachwycone wizytą Marcina Prokopa, zwłaszcza Tenor, którego dziennikarz nakarmił pysznymi psimi smaczkami – mówi Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie. I dodaje, że w przytulisku obecnie przebywa około 200 bezdomnych psów i około 20 kotów.

Zwierzęta czekają w schronisku na wszystkich św. mikołajów, którzy zechcą podarować im smaczne prezenty. – Mikołajki i święta Bożego Narodzenia to idealny czas, aby pomóc naszym czworonogom. Potrzebna jest każda ilość mokrej i suchej karmy, a także smycze, obroże czy środki czystości do utrzymania porządku na terenie schroniska – wylicza Łukasz Balcer. I dodaje, że lista potrzeb bezdomnych zwierząt jest znacznie dłuższa (szczegóły w ramce). Szef schroniska podkreśla, że wiele osób, chcąc pomóc czworonogom, dostarcza do schroniska wiele zbędnych rzeczy. – Prosimy nie przywozić takich rzeczy jak poduszki, koce, kołdry, wykładziny czy dywany, bo tego zwierzęta nie potrzebują. Psy mają w kojcach dobrze ocieplone budy, a koty przebywają w jednym z pomieszczeń w budynku – wyjaśnia Łukasz Balcer. – Nasze zwierzaki potrzebują nie tylko podstawowej karmy, lecz także tej specjalistycznej, przeznaczonej dla czworonogów w podeszłym wieku, będących w trakcie leczenia lub chorych. Taka karma jest jednak kosztowna – dodaje Balcer. I prosi darczyńców o pomoc finansową dla schroniska. – Zbieramy pieniądze na zakup specjalistycznej karmy, a także tabletek odrobaczających, preparatów przeciwko pchłom, kleszczom i pasożytom – tłumaczy szef schroniska w Celestynowie.

Tego potrzeba w schronisku:

  • sucha i mokra karma dobrej jakości,
  • smycze i obroże z metalowymi zapięciami,
  • tekstylne kagańce,
  • metalowe miski,
  • środki czystości, płyny i szczotki do mycia misek,
  • środki dezynfekcyjne, płyny do mycia szyb, podłóg, mopy,
  • ręczniki tekstylne i papierowe, papier toaletowy,
  • ekogroszek w workach 40-kilogramowych, papier do drukarki, segregatory, koszulki, długopisy (do obsługi administracji schroniska). 

Jak pomóc zwierzakom?

  • Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (ul. Prosta 3, 05-430 Celestynów) na numer konta: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 i w tytule wpisać: „Świąteczna pomoc dla schroniska”.  

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.