Cudowni ludzie żyją wśród nas

W naszym otoczeniu są dziesiątki osób, które bezinteresownie działają na rzecz najbardziej potrzebujących. Najczęściej robią to po cichu, bez rozgłosu. Starostwo postanowiło wyciągnąć ich z cienia, już po raz drugi organizując konkurs „Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”. Medialnego Anioła otrzymała też „Linia Otwocka”

PRZEMEK SKOCZEK

Pomagają seniorom, opiekują się chorymi, świadczą pomoc sąsiedzką. W ostatnich miesiącach wspierają również medyków, a w naszych lokalnych społecznościach walczą z pandemią. Tacy są wolontariusze, którzy otrzymali wyróżnienie w powiatowym konkursie. W tym roku wpłynęło 77 zgłoszeń w sześciu kategoriach. Kapituła konkursu oceniła pracę ponad 150 wolontariuszy, którzy działają indywidualnie lub w grupach. Zdecydowała, że nie będzie przyznawać miejsc, lecz potraktuje wyróżnionych równorzędnie.

W kategorii „Wolontariat szkolny” nagrodzono: grupę nauczycieli ze SP nr 2 w Karczewie, koła wolontariatu z SP nr 4 w Otwocku i SP nr 3 w Józefowie. W kategorii „E-wolontariat” wyróżniono Adriannę Lech z Otwocka, która organizuje internetowe licytacje na rzecz chorych dzieci. Dzienny Dom „Senior+” z Woli Karczewskiej nagrodzono w kategorii „Wolontariat seniorów”. Paweł Sędek, inicjator akcji STOPcorona, Fundacja Pro Homini oraz Karolina Markowska z gminy Osieck i tamtejsza OSP zostali wyróżnieni w nowej kategorii „Wolontariat w czasie pandemii”. W kategorii „Wolontariat grupowy” tytuł przyznano Fundacji „Promyczek”, Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiązownie, Klubowi Motocyklowemu Zryw MC Poland i grupie Robimy Kulturę z Karczewa.

Wolontariuszami roku zostali: mieszkaniec Józefowa Dariusz Wojda, który zbierając pieniądze na rehabilitację paraolimpijczyka Jacka Gaworskiego, wziął udział w biegu Ultra Mirage 100 km przez pustynię, Euzebia Milczarek z gminy Sobienie-Jeziory, która od ponad 20 lat bezinteresownie pracuje na rzecz lokalnej społeczności, oraz Paweł Rytel, mieszkaniec Sobień Szlacheckich, angażujący się w pomoc potrzebującym.

Dużą niespodzianką dla naszej redakcji jest przyznanie „Linii Otwockiej” wyróżnienia pozaregulaminowego. Tytuł „Medialnego Anioła Wolontariatu” otrzymaliśmy za „propagowanie prospołecznych treści, informowanie o ważnych dla lokalnych społeczności akcjach i projektach służących drugiemu człowiekowi”. Bardzo dziękujemy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.