Otworzą tunel pod koniec tygodnia

Na tę wiadomość z niecierpliwością czekali zwłaszcza kierowcy. Zakończyła się budowa tunelu drogowego na ul. Żeromskiego i ul. Filipowicza w Otwocku i wykonawca planuje otworzyć go dla ruchu jeszcze w tym tygodniu. Trwają jednak dalsze prace związane z budową bezkolizyjnego skrzyżowania, więc to nie koniec utrudnień w tym miejscu

AGNIESZKA JASKULSKA

Na początku listopada „Linia” informowała, że planuje się otworzyć tunel drogowy dla ruchu samochodowego. Pisaliśmy także o utrudnieniach związanych z budową bezkolizyjnego skrzyżowania na ul. Żeromskiego i ul. Filipowicza – prace nadal są prowadzone na ulicach: Armii Krajowej, Warszawskiej, Szlacheckiej i Cybulskiego.

– Główne roboty przy wiadukcie kolejowym na ulicach Żeromskiego i Filipowicza zakończyły się w listopadzie. Obecnie trwają odbiory techniczne obejmujące układ drogowy pod wiaduktem, drogi dojazdowe i system odwodnienia obiektu – tłumaczy Rafał Wilgusiak z PKP PLK, które są inwestorem modernizacji linii kolejowej. – Po otrzymaniu pozytywnej opinii nadzoru budowlanego tunel drogowy na ul. Żeromskiego zostanie udostępniony kierowcom. Planujemy otwarcie tunelu przed weekendem. Niewykluczone, że będzie to czwartek lub piątek, 10-11 grudnia – zdradza Rafał Wilgusiak.

Piesi muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przejście podziemne, które znajduje się obok tunelu, nadal będzie zamknięte. – Do zrobienia pozostały jeszcze chodniki dla pieszych. Wykonawca deklaruje, że przy sprzyjających warunkach pogodowych zakończy prace do końca roku – podkreśla przedstawiciel PKP PLK.

2 komentarze do “Otworzą tunel pod koniec tygodnia

 • 7 grudnia 2020 o 18:05
  Permalink

  Skoro udało się zrobić tunel to może budowniczowie z Budimeksu zrobiliby wreszcie normalne dojścia do PKP od strony Warszawskiej. Bo tam gdzie jest chodnik nie ma przejścia przez ulicę. A z kolei tam gdzie jest przejście dla pieszych, tam nie ma chodnika i trzeba chodzić po czarnych, zabójczych dla butów piachach. Swego czasu Prezydent Margielski chwalił się jak to zawalczył w Budimeksie zrobienie sensownego dojścia od Warszawskiej do przejścia podziemnego. To już było jakieś 2-3 miesiące temu. Jak widać nawet prezydent z PiSu nie jest w stanie nic wywalczyć w PKP a jako reprezentantowi opcji rządzącej powinno mu być łatwiej.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 16:39
  Permalink

  Tunel otwarty a gdzie ulice Armii Krajowej i Warszawska? Znaki pionowe ustawione, linie na jezdniach wymalowane a otwarcia ulic nie możemy się doczekać. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.