Zamknęli Sikorskiego aż do świąt

Ulica Sikorskiego nareszcie doczekała się modernizacji. – Kilka dni temu zamknięto ulicę, ale nie wyznaczono tymczasowego parkingu, skazując mieszkańców kilku bloków na mnóstwo utrudnień, i to przed samymi świętami. Władze Karczewa zdecydowały, że okres przedświąteczny to właściwy czas na remont jednej z najważniejszych osiedlowych ulic – skarżą się mieszkańcy Ługów, którzy dzwonią do redakcji. Remont rozpoczął się 30 listopada i ma zakończyć się w poniedziałek, 21 grudnia.

AGNIESZKA JASKULSKA

Ługi to jedno z największych osiedli w powiecie otwockim, mieszka na nim ponad trzy i pół tysiąca osób. Wiele dróg jest tu w fatalnym stanie, m.in. ul. Sikorskiego, która jest jedną z najdłuższych i najbardziej ruchliwych ulic na Ługach. W Budżecie Obywatelskim na 2020 r. mieszkańcy Karczewa wskazali modernizację ul. Sikorskiego jako priorytetową inwestycję, jednak przez wiele miesięcy projekt nie był realizowany, bo rada gminy i burmistrz nie mogli dojść do porozumienia w tej kwestii. Polityczne przepychanki zakończyły się tym, że dopiero niedawno znalazły się pieniądze na remont ul. Sikorskiego (w związku z tym, że jest to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, zadanie powinno być wykonane w tym roku). Przeprowadzenie inwestycji utrudniał również fakt, że niewiele firm było zainteresowanych ofertą. – Na zapytanie ofertowe odpowiedziała tylko jedna firma, która już w poprzednich latach przeprowadzała remonty dróg w Karczewie i to ona modernizuje ul. Sikorskiego. Koszt inwestycji to ok. 155 tys. zł – mówi burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

Mieszkańcy bloków przy ul. Sikorskiego zostali poinformowani o zamknięciu drogi trzy dni przed rozpoczęciem robót. – Dowiedziałem się o tym przypadkiem. Byłem zaskoczony, że przed świętami władze gminy rozpoczęły remont jednej z najważniejszych ulic na osiedlu, gdzie jest ogromny problem z parkowaniem – przyznaje pan Tomasz, który zadzwonił do redakcji. – Remont ul. Sikorskiego jest bardzo potrzebny, ale nie rozumiem, dlaczego przed samymi świętami, gdy jest gorący czas zakupów, mieszkańcom zafundowano takie utrudnienia? Przecież można było ten remont przeprowadzić w innym terminie, np. po wakacjach, albo zrealizować go w kilku etapach, żeby mieszkańcy nie odczuwali aż tylu uciążliwości. Gdzie mamy parkować samochody, skoro nie wyznaczono tymczasowego parkingu? Teraz z zakupami i małymi dziećmi będę musiał iść do domu przez pół osiedla – podkreśla mieszkaniec Ługów. I dodaje, że nawet dojazd do płatnego parkingu jest utrudniony.

Burmistrz Rudzki podkreśla, że Ługi są dużym osiedlem, gdzie jest specyficzna zabudowa i problem z parkowaniem. Dlatego każde zamknięcie i remont ulicy budzi wiele emocji wśród mieszkańców. – Podobnie było podczas modernizacji ul. Bema. Mieszkańcy narzekali na uciążliwości, jednak po zakończonym remoncie docenili, że droga nie jest dziurawa i połatana. Remont ul. Sikorskiego to kolejna inwestycja, która jest bardzo potrzebna na tym osiedlu – tłumaczy burmistrz. – Przedświąteczny termin realizacji remontu ul. Sikorskiego nie jest dogodny, ale dopiero pod koniec roku w budżecie znalazły się pieniądze na tę inwestycję – tłumaczy burmistrz Michał Rudzki.

Modernizacja około 300 metrów ul. Sikorskiego ma trwać trzy tygodnie. – Niestety nie było możliwości wyznaczenia tymczasowego parkingu dla mieszkańców, ale przez większość trwania remontu będą mieli zapewniony dojazd do płatnego parkingu – podkreśla burmistrz. W ramach remontu zostanie wykonany fragment ul. Sikorskiego od pętli autobusowej na wysokości ul. Bema aż do granicy administracyjnej z Otwockiem. – W ramach prac będzie przeprowadzone m.in. frezowanie starej nawierzchni, zostaną wymienione krawężniki, wyregulowane studzienki, będzie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa i progi zwalniające – wylicza Michał Rudzki. I dodaje, że niewykluczone, że wykonawca zakończy prace przed wyznaczonym terminem.

One thought on “Zamknęli Sikorskiego aż do świąt

  • 13 stycznia 2021 o 09:45
    Permalink

    Coś nieaktualne bo do wiosny nie skończą

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.