Osobówka roztrzaskała się na słupie

Pośpiech i brawura to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. O świcie w poniedziałek 27-letnia kobieta, która jechała renaultem z nadmierną prędkością ul. Żeromskiego w Otwocku, straciła panowanie nad pojazdem i osobówka staranowała znaki drogowe, a potem dosłownie roztrzaskała się na słupie.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. OSP Otwock Jabłonna

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 14 grudnia po godz. 5 na ul. Żeromskiego na wysokości ul. Jałowcowej w Otwocku (skręt na Teklin) w okolicy przystanku autobusowego. 27-letnia kobieta jechała renaultem z nadmierną prędkością od strony Otwocka w kierunku S17. Na wysokości ul. Jałowcowej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z drogi i uderzył w słup. Siła zderzenia była tak duża, że renault i słup dosłownie roztrzaskały się na części. Na samochód spadły kable elektroenergetyczne. 27-letnia kobieta, która kierowała autem, cudem przeżyła i wyszła z wraku o własnych siłach. Na miejscu interweniowały policja, karetka pogotowia, pogotowie energetyczne i straż pożarna: JRG Otwock, OSP Otwock-Jabłonna i OSP Otwock Wólka-Mlądzka. – Kiedy dotarliśmy na miejsce, poszkodowanej nie było we wraku samochodu, na jezdni i aucie znajdowały się kable pod napięciem energetycznym – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Kobietą zajęli się ratownicy medyczni, ale nic poważnego się jej nie stało i nie wymagała hospitalizacji. – Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia – dodaje kpt. Maciej Łodygowski.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letnia kobieta, która kierowała renaultem, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w znaki drogowe i słup oświetleniowy – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że kobieta była trzeźwa i nie odniosła obrażeń.

3 komentarze do “Osobówka roztrzaskała się na słupie

 • 15 grudnia 2020 o 10:36
  Permalink

  Kto to pisał? Ludzie, czy w tej redakcji sami analfabeci? Płakać się chce.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2020 o 18:12
  Permalink

  Może jednak parę fotoradarów w Otwock postawić?
  Komuś życie uratują i parę złotych wpadnie
  win – win

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.