Znacznie mniej zachorowań i zgonów

Wygląda na to, że epidemia w powiecie otwockim słabnie. W ubiegłym tygodniu sanepid odnotował spadek liczby nowych przypadków koronawirusa. Mniej było też osób, które zmarły w związku z zakażeniem wirusem

AGNIESZKA JASKULSKA

Od soboty, 5 grudnia do piątku, 11 grudnia wirusa potwierdzono u 264 mieszkańców powiatu otwockiego. Tydzień wcześniej (od 28 listopada do 4 grudnia) zakażenie stwierdzono u 277 osób (pod koniec listopada odnotowano 361 nowych przypadków).

W ubiegłym tygodniu otwocki sanepid najmniej przypadków odnotował w środę – było ich dziewięć. Natomiast najwięcej potwierdzonych zakażeń było we wtorek i w piątek – po 74. Dobrą wiadomością jest to, że zmniejszyła się także liczba osób wymagających hospitalizacji i liczba zgonów. W ubiegłym tygodniu zmarły cztery osoby – jedna w sobotę, druga w środę, a dwie w piątek, 11 grudnia.

Przypominamy, że w związku z tym, że sanepidy nie publikują już komunikatów, które zawierały m.in. dane dotyczące liczby osób objętych kwarantanną, osób hospitalizowanych, ozdrowieńców i zgonów, nie możemy już tak szczegółowo informować o sytuacji epidemicznej w powiecie otwockim, jak robiliśmy to dotychczas.

BILANS TYGODNIA

5-12 grudnia

 

przypadki

zgony

Sobota, 5 grudnia

40

1

Niedziela, 6 grudnia

35

0

Poniedziałek, 7 grudnia

22

0

Wtorek, 8 grudnia

74

0

Środa, 9 grudnia

9

1

Czwartek, 10 grudnia

10

0

Piątek, 11 grudnia

74

2

RAZEM

264

4

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.