Zostań mikołajem dla bezdomnych zwierząt

Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy szukamy prezentów, ale zwierzak podarowany jako prezent pod choinkę to zdecydowanie zły pomysł, zwłaszcza jeśli nie jest to przemyślana decyzja. Chwilowy świąteczny impuls lepiej zamienić na rzeczową pomoc dla bezdomnych psów i kotów, którym przydadzą się podarunki. Każdy, kto chce zostać świętym mikołajem dla czworonogów, może wpłacić darowiznę, przywieźć podarki do schroniska przy ul. Prostej 3 w Celestynowie lub kupić wyjątkowy prezent do domu – piękny kalendarz ścienny na 2021 rok

AGNIESZKA JASKULSKA

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej ulegamy świątecznemu nastrojowi, gorączkowo szukając prezentów dla najbliższych. W tym okresie wiele zwierzaków pada ofiarą złych decyzji – co roku szczeniaki, kociaki i inne zwierzęta stają się prezentem świątecznym. Niestety, często nietrafionym. Kilka dni po świętach, gdy okazuje się, że zwierzę wymaga ciągłej opieki i troski, staje się dla rodziny kłopotem.

– Żywe zwierzę to nie zabawka. Kilka dni lub tygodni po świętach wiele pupili traci dach nad głową. Dziecko czy inni opiekunowie, którzy mieli zwierzaka i powinni się o niego troszczyć, porzucają go, nieraz pozostawiając na ulicy czy w lesie – tłumaczy Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie. I dodaje, że wiele takich świątecznych „prezentów” trafia do przytuliska. – Osoby, które postanowią na święta zabrać do domu czworonoga, powinny znacznie wcześniej dobrze przemyśleć decyzję i przygotować się na nowego członka rodziny. W tej kwestii nowi opiekunowie nie mogą mieć wątpliwości, a jeśli je mają, to lepiej odłożyć decyzję na później i nie ulegać świątecznemu impulsowi – tłumaczy Łukasz Balcer. I podkreśla, że przed świętami lepiej pomóc bezdomnym zwierzętom, niż dawać je jako prezent pod choinkę. – Okres zimowy jest jednym z najtrudniejszych dla bezdomnych zwierzaków przebywających w schronisku, dlatego z otwartymi ramionami przyjmiemy każdego świętego mikołaja z prezentami dla naszych psów i kotów. Obecnie w schronisku przebywa ich ponad 200 – zaznacza Łukasz Balcer.

Dla zwierzaków ze schroniska najlepszym prezentem jest smaczny podarunek. – Każda ilość karmy jest potrzebna, zwłaszcza tej weterynaryjnej dla zwierząt chorych lub starszych – wyjaśnia szef schroniska. – Poza mokrą i suchą karmą potrzebne są także smycze, obroże, metalowe miski, żwirek dla kotów i różnego rodzaju środki czystości, a także ekogroszek do ogrzania głównego budynku, gdzie przebywają koty i inne zwierzęta, które są w trakcie leczenia – mówi Łukasz Balcer. Takie prezenty można przywieźć osobiście do schroniska w Celestynowie lub wysłać paczkę za pośrednictwem poczty. – Naszym zwierzakom można również pomóc poprzez wpłatę darowizny na konto bankowe – dodaje Balcer.

Dostępny jest także piękny, wyjątkowy kalendarz na ścianę na 2021 rok. Można go zawiesić w domu czy gabinecie lub podarować komuś w prezencie. Znajdują się w nim fotografie psów i kotów ze schroniska. – Urocze zdjęcia zwierzaków zrobili nasi wolontariusze – podkreśla szef schroniska. Kalendarz można kupić bezpośrednio w schronisku lub wpłacić na konto kwotę nie mniejszą niż 28 zł. W tytule przelewu należy wpisać: „Darowizna Kalendarz”. Do każdej osoby, która zrobi przelew na 28 zł (lub więcej), wyślemy kalendarz. Trzeba wysłać wiadomość na e-mail sekretariat@celestynow.toz.pl i podać w niej dokładny adres do wysyłki i załączyć potwierdzenie wpłaty darowizny. – Zachęcamy do wspierania w ten właśnie sposób naszych bezdomnych zwierzaków – apeluje Łukasz Balcer.

Możesz pomóc:

Wpłać dowolną kwotę na konto bankowe: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Mikołaj”.

Można także wysłać podarunki dla zwierzaków pocztą lub kurierem do schroniska przy ul. Prostej 3 w Celestynowie.

Tego potrzeba w schronisku:

  • sucha i mokra karma dobrej jakości lub weterynaryjna dla chorych zwierząt,
  • smycze i obroże z metalowymi zapięciami,
  • metalowe miski,
  • żwirek dla kotów,
  • środki czystości, płyny i szczotki do mycia misek,
  • środki dezynfekcyjne, płyny do mycia szyb, podłóg, mopy,
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy,
  • ekogroszek w workach 40-kilogramowych, papier do drukarki, segregatory, koszulki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.