Maja wyląduje w Góraszce

W piątek, 11 grudnia na terenie inwestycji w Góraszce odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty, które rozpocznie budowę centrum rozrywki Majaland. Zakończenie budowy obiektu wstępnie zaplanowano na wiosnę 2022 roku

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na początku grudnia General Aviation, spółka celowa Ceetrus Polska stworzona do realizacji projektu w Góraszce, otrzymała zamienne pozwolenie na budowę centrum rozrywkowego Majaland w Góraszce. Dokument wydany przez Starostwo Powiatowe w Otwocku dotyczy terenu, na którym inwestor wcześniej planował budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego (typu duży market budowlany) wchodzącego w skład przyszłej rozległej inwestycji rozrywkowo-handlowej.

Rodzinne centrum rozrywki Majaland będzie jednym z obiektów w ramach inwestycji planowanej w Góraszce. W późniejszym terminie powstanie wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy o powierzchni około 77 tys. m kw. Centrum rozrywki będzie miało powierzchnię 50 tys. m kw., z czego 10 tys. m kw. zajmie budynek o funkcjach rozrywkowych. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, w nowym parku rozrywki na gości będzie czekało mnóstwo atrakcji zlokalizowanych zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz, dzięki czemu park będzie mógł działać przez cały rok. Zostanie on zaprojektowany w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai.

To druga po Kownatach w województwie lubuskim lokalizacja centrum rozrywki Majaland w Polsce. Tematyczny park ma kosztować ok. 30 mln euro. Jest to inwestycja holenderskiej firmy Momentum Capital oraz Plopsa Group, operatora parku rozrywki Majaland Kownaty.

One thought on “Maja wyląduje w Góraszce

 • 26 grudnia 2020 o 00:38
  Permalink

  Czytam i oczom nie wierze. 30 mln zł na 50tys. m2 centrum rozrywki oparte o świat… Pszczółki Mai?
  Kto dziś ogląda tę kompletnie niszową bajkę? Owszem to była kultowa, ogólnopolska, niemal obowiązkowa bajka z niedzielnych dobranocek z dzieciństwa dzisiejszych 40latków, ale dziś?
  To brzmi jak zapowiedź wielkiej klapy.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.