Potrafimy się dzielić!

Podsumowanie akcji Rodacy Bohaterom napawa optymizmem. Udało się zebrać ponad 100 paczek, które trafią do polskich kombatantów i środowisk z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej

PRZEMEK SKOCZEK

Otwocka zbiórka darów znów się udała. Mimo pandemii, a może właśnie szczególnie teraz – w czasie, gdy słowo „pomoc” nabrało nowego, codziennego wymiaru. Trzeba było działać ekspresowo, ponieważ pojawiła się informacja o możliwych utrudnieniach z wjazdem na Litwę. Ludzi gotowych do działania jak zawsze nie zabrakło i już w sobotnie popołudnie, 5 grudnia transport z darami wyruszył.

– 50 pełnowartościowych paczek – to był cel, jaki sobie postawiliśmy przed tegoroczną zbiórką. Dzień przed jej zakończeniem zastanawialiśmy się, czy jednak trochę nie przesadziliśmy. Czasy są, jakie są, trudno jest organizować zbiórki, więc jak zrobimy 30 paczek, to będzie dobrze. Tymczasem nadszedł piątek, 4 grudnia, który zmienił wszystko! Dzięki zbiórce w szkołach, placówkach i innych punktach oraz na stronie Zrzutka.pl udało się zgromadzić potrzebne pieniądze i kupić produkty na 116 pełnowartościowych paczek. Do tego doszło jeszcze kilkadziesiąt paczek z pojedynczymi produktami, które trafiły do magazynu stowarzyszenia Odra-Niemen, gdzie były uzupełnieniem tworzonych tam paczek – opowiada Patryk Popis z Klubu „Batory”, który tradycyjnie koordynuje otwocką akcję. Lista placówek, które włączyły się do akcji, jest długa. Są to otwockie szkoły podstawowe: nr 1, nr 4, nr 5, nr 6, nr 12; SP nr 2 w Karczewie, SP w Konarach i SP w Człekówce, Przedszkole nr 2 w Józefowie, Caritas w Aninie, Bractwo Kurkowe „Lechity”, Zespół Szkół w Karczewie, LO im. Gałczyńskiego w Otwocku, Kluby OSM „Grota” i „Perła”, OSP Dziecinów i Klub Sportowy Wisła Dziecinów. Oddzielne podziękowania należą się tym, którzy pakowali: Nadii, Kasi, Ani, Julce, Magdzie, Karolinie, Ani, Kasi, Piotrkowi, Bartkowi, Dawidowi i Krzysztofowi oraz Kibicom z Otwocka, którzy nosili paczki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.