Koniec budek w małpim gaju

W przyszłym roku zostaną rozebrane dwa nieduże budynki znajdujące się na skwerze VII Pułku Ułanów przy ul. Powstańców Warszawy. W tym miejscu powstanie ścieżka rowerowa i chodnik – zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Margielski

SYLWIA WYSOCKA

Trwają zaawansowane prace rewitalizacyjne na położonym w centrum miasta skwerze VII Pułku Ułanów. Władze miasta mają również plany na uporządkowanie terenu tzw. wielkiej dziury, która znajduje się w pobliżu, tymczasem dwa relikty minionych czasów wciąż znajdują się przy ul. Powstańców Warszawy. Chodzi o niewielkie murowane budynki, w których w ostatnich latach mieściły się różnego typu punkty handlowo-usługowe. Być może sentymentalni mieszkańcy Otwocka z rozrzewnieniem będą wspominać znajdującą się w tym miejscu kiedyś cukiernię czy sklep z rękodziełem (tzw. Wiklinkę), ale dni tych obiektów wydają się policzone.

O przyszłości budynków mówił prezydent Otwocka Jarosław Margielski na posiedzeniu komisji inwestycji i gospodarki miejskiej we wtorek, 8 grudnia. – Te dwa budynki to obiekty tymczasowe, zlokalizowane w pasie drogi, czyli ul. Powstańców Warszawy. Nie widzę innej możliwości niż rozebranie ich w najbliższym czasie. Nie wyobrażam sobie, że robimy skwer, porządkujemy teren i pozostawiamy te obiekty. Ich czas już dawno minął. Rozmawiamy z PSS Społem, żeby znaleźć w pobliżu inne miejsce do prowadzenia działalności dla osób, które wynajmują te budynki – zapewnił prezydent. – Trzeci etap modernizacji skweru VII Pułku Ułanów obejmuje m.in. przebudowę ul. Powstańców Warszawy w taki sposób, by w miejscu tych budek znajdowały się chodnik i ścieżka rowerowa, a tam, gdzie jest teraz chodnik z czerwonej kostki, powstanie zatoka z kostki granitowej podobna do tej, która znajduje się vis-à-vis banku. Myślę, że przyszły rok będzie ostatnim rokiem dla tych dwóch budynków – poinformował Margielski.

5 komentarzy do “Koniec budek w małpim gaju

 • 16 grudnia 2020 o 17:08
  Permalink

  Czyli zamiast lokali usługowych – parking. Mhm… Czy to aby najlepszy pomysł na rewitalizację?

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2020 o 10:26
  Permalink

  oby zrobili tam parking bo nie ma gdzie parkować

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2020 o 10:55
  Permalink

  Podobno cały małpi gaj ma być wielkim parkingiem.

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2020 o 15:49
   Permalink

   Powinni również rozebrać bude między Rossmanem a Carrefourem

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.