Mikołaje na linach zjadą z prezentami z dachu szpitala

Alpiniści szykują niezwykłą niespodziankę dla dzieci, seniorów, a także mam, które właśnie urodziły dzieci i spędzą święta Bożego Narodzenia w szpitalu powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku. Czterech alpinistów przebranych za mikołajów z podarunkami zjedzie na linach z dachu szpitala, zaglądając do okien sal, w których przebywają mali i duzi pacjenci. Każdy, kto chce wesprzeć ich w świątecznym przedsięwzięciu, może dołączyć do akcji. Właśnie ruszyła zbiórka słodyczy i pluszaków, którymi zostaną obdarowane osoby przebywające w szpitalu.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. Organizatorzy

To niezwykła świąteczna akcja zorganizowana przez czterech alpinistów m.in. z powiatu otwockiego, którzy chcą umilić czas dzieciom, świeżo upieczonym mamom, a także seniorom, którzy spędzą Boże Narodzenie w szpitalu. – To czas, kiedy powinno się być z rodziną w domu, ale nie zawsze jest to możliwe. Pobyt w szpitalu w czasie świąt jest trudny, zwłaszcza dla dzieci, które najbardziej tęsknią za domem i bliskimi – tłumaczy Wojciech Bednarczyk, alpinista z Józefowa, współorganizator akcji. I dodaje: – Dyrekcja Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku przystała na nasz nietypowy pomysł. Wiele zależy od pogody, dlatego jeszcze nie wiemy, którego dokładnie dnia przeprowadzimy świąteczną akcję, ale będzie to niezwykłe przeżycie dla wszystkich pacjentów „Batorego”. Czterech alpinistów przebranych za mikołajów zjedzie na linach z dachu szpitala i będzie pukać w okna sal, w których przebywają pacjenci, a potem obdaruje mamy z oddziału położniczego i małych pacjentów z pediatrii, a także seniorów, m.in. z oddziału wewnętrznego, słodyczami, a najmłodszych również pluszowymi zabawkami – wyjaśnia Wojciech Bednarczyk, jeden z mikołajów. Apeluje on do wszystkich, którzy chcą wesprzeć świąteczną akcję, o pomoc w zbiórce łakoci i pluszaków. – Najwięcej potrzeba słodyczy, które można podarować zarówno seniorom, jak i dzieciom, np. wafelków, pierniczków, delicji, czekolady. Potrzebne są też pluszowe zabawki dla najmłodszych pacjentów. Rodzaj i wielkość przytulanek jest dowolna, ale ważne, aby to były nowe zabawki ze względu na to, że w szpitalu panuje reżim sanitarny – podkreśla pan Wojciech. – Mamy mało czasu na realizację tego przedsięwzięcia, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – dodaje alpinista. 

Punkty zbiórek

Słodycze i zabawki pluszowe można przywieźć do kilku punktów zbiórek w Otwocku, Józefowie, Karczewie i Radości do wieczora w poniedziałek, 28 grudnia: 

Otwock: 

 1. sklep spożywczy przy ul. Żeromskiego 121 
 2. sklep spożywczy przy ul. Karczewskiej 23 
 3. sklep narzędziowy przy ul. Karczewskiej 10
 4. pizzeria przy ul. Rycerskiej 1 
 5. sklep spożywczy przy ul. Wspaniałej 32
 6. przedszkole przy ul. Jodłowej 14 

Józefów

 1. sklep spożywczy przy ul. 3 Maja 53
 2. sklep spożywczy przy ul. 3 Maja 99
 3. sklep narzędziowy przy al. Nadwiślańskiej 50a
 4. sklep przy ul. Piłsudskiego 11

Karczew 

 1. sklep spożywczy przy ul. Miziołka 43 

Wawer-Radość

 1. sklep motoryzacyjny przy ul. Patriotów 190

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.