Zuzia ma szansę wyzdrowieć!

Wśród beneficjentów Szlachetnej Paczki jest rodzina państwa Huberskich. Od roku mieszkają w Otwocku Małym. Pochodzą z okolic Radomska, ale sprzedali dom i przeprowadzili się tu, by być bliżej Warszawy, gdzie jest rehabilitowana ich sześcioletnia córeczka Zuzia

PRZEMEK SKOCZEK

Wiosną 2019 roku u dziewczynki zdiagnozowano złośliwego guza mózgu. Zuzia przeszła operację ratującą życie, która trwała sześć godzin. Wydawało się, że teraz wszystko będzie dobrze. – Już następnego dnia Zuzia zaczęła ruszać rączkami, nóżkami, a także samodzielnie jeść, wypowiadać pierwsze słowa, kolejnego już mnie przytulała, dała buziaczka. To było dla nas niesamowite szczęście. Niestety, z dnia na dzień zaczęła słabnąć, aż w końcu zapadła w śpiączkę trwającą cztery i pół miesiąca – opowiada Aneta Huberska, mama Zuzi.

W czasie śpiączki i po wybudzeniu się z niej dziewczynka przeszła dziewięć operacji, była też poddawana silnej chemioterapii. Od kilku miesięcy Zuzia jest już w domu z rodzicami i starszą siostrą. Koszmar minął, ale to, co przeszła, zostawiło ślad. – Córcia wymaga długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji, żeby wrócić do pełnej sprawności. Pragniemy, aby mogła żyć normalnie i cieszyć się beztroskim dzieciństwem jak inne dzieci. Musi uczyć się wszystkiego od nowa: mówienia, jedzenia, siadania, chodzenia – opowiada mama dziewczynki.

Rok temu rodzina całkowicie zmieniła swoje życie, podporządkowując je walce o zdrowie Zuzi. Jej rodzice sprzedali dom, kupili mieszkanie w Otwocku Małym, żeby móc dojeżdżać codziennie do Warszawy na rehabilitację. Koszt tych zabiegów przekracza 8 tys. zł miesięcznie. Przez pierwsze miesiące dawali sobie radę sami, ale teraz potrzebują wsparcia. Dlatego zwrócili się o pomoc do Szlachetnej Paczki, została zorganizowana też zbiorka na stronie Pomagam.pl (www.pomagam.pl/sotyygot).

W ubiegłym tygodniu Zuzia trafiła także pod skrzydła fundacji Drużyna Błażeja. Teraz to w dużej mierze od nas zależy, czy dziewczynce uda się wrócić do zdrowia.

Indywidualny numer rachunku bankowego Zuzi to: Santander Bank Polska S.A.

57 1090 2590 0000 0001 4708 2496,

Fundacja #DrużynaBłażeja, ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów. W tytule należy wpisać: „Haberska Zuzanna – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.