Czekamy na polskie święta

Otwocki klub Vulcan Wólka Mlądzka od kilku miesięcy jest drugim domem dla trzech zawodników z Argentyny – Briana Torrado, Julia Jacqueta i Manuela Maliara. Do tej pory cała trójka na święta Bożego Narodzenia wracała do Ameryki Południowej, ale teraz pandemia koronawirusa zatrzymała ich w Polsce

MARCIN SULIGA

Zawodnicy Vulcanu – Manuel Maliar, Juli Jacquet oraz Brian Torrado święta spędzą daleko od ojczystej Argentyny

Dla trzech piłkarzy z Argentyny to będą wyjątkowe święta. Po raz pierwszy spędzą ten czas z dala od swoich rodzin, w Polsce. Choć ze względu na pandemię koronawirusa stało się to nieco pod przymusem, zarówno Brian, jak i Juli czy Manuel nie narzekają. Przeciwnie, cieszą się, że będą mogli spędzić ten czas w kraju, który od niedawna jest ich drugim domem. – Oczywiście bardzo tęsknimy za swoimi rodzinami i bliskimi, bo to jest ważny czas dla każdego, ale z drugiej strony cieszymy się, że te święta będziemy mogli po raz pierwszy spędzić w Polsce – mówi Brian Torrado. – Jestem bardzo ciekaw, jak ten czas wygląda tutaj, jakie są tradycje świąteczne. Mam też nadzieję, że wreszcie spadnie śnieg. Wtedy święta będą kompletne – dodaje Argentyńczyk.

Gracze Vulcanu nie spędzą tych świąt razem. Każdy z nich będzie celebrował Wigilię i Boże Narodzenie w innym miejscu. Brian jedzie do swojej dziewczyny do Poznania, Manuel spędzi te dni razem z koleżanką w Warszawie, natomiast Juli – niczym zbłąkany wędrowiec – będzie gościem trenera Vulcanu Michała Kurka. – W Argentynie święta są krótsze. Świętujemy tylko 24 i 25 grudnia. W Polsce trwa to zdecydowanie dłużej i to jest fajne – mówi Manuel. – Nie mogę doczekać się przede wszystkim polskich potraw, które – z tego, co wiem – są specjalnie przygotowywane na święta i tak inne od tych, które podajemy w Argentynie. U nas zazwyczaj robimy asado, czyli ogromnego grilla, na którym przygotowujemy różnego rodzaju mięsa. Z tego, co wiem, tu jest inaczej – mówi Juli. – Prezenty już mamy, więc nie możemy się doczekać, kiedy zaczną się święta – dodaje Brian.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.