Kolizje, potrącenie i tajemnicza śmierć kobiety

Koniec grudnia nie był dla służb spokojnym czasem. Od środy, 23 grudnia do poniedziałku, 28 grudnia policjanci i strażacy interweniowali wiele razy, najczęściej do zdarzeń drogowych, ale nie tylko. W mieszkaniu na jednym z otwockich osiedli znaleziono martwą kobietę…

AGNIESZKA JASKULSKA

Tuż przed świętami służby mundurowe rozpoczęły wzmożone działania prewencyjne. Na ulicach gmin pojawiły się oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Mimo to przez pośpiech niektórych kierowców doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych, w których zostało poszkodowanych kilka osób.

Dwie stłuczki przy PMDK

fot. OSP Otwock – Wólka Mlądzka

W środę, 23 grudnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych na wysokości tunelu w Otwocku. Około godz. 5 na ul. Poniatowskiego zderzyły się mercedes i toyota w wyniku czego uszkodzeniu uległa sygnalizacja świetlna, a jedna z osobówek uderzyła w drzewo. Na miejscu interweniowały służby. – Nikomu nic się nie stało – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że kilka godzin później, po  9, na skrzyżowaniu ul. Filipowicza i ul. Poniatowskiego doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejscu interweniowały policja, karetka pogotowia i straż pożarna: JRG Otwock, OSP Otwock-Wólka Mlądzka i OSP Otwock-Jabłonna.

fot. OSP Otwock – Jabłonna

– 41-letnia kobieta kierująca oplem astrą nie ustąpiła pierwszeństwa 29-letniemu kierowcy toyoty auris, który jechał od ul. Matejki w kierunku ul. Armii Krajowej – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Kierująca oplem i pasażerka jadąca toyotą zostały zabrane przez pogotowie do szpitala – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że kierowcy opla i toyoty byli trzeźwi.

Potrącenie na pasach w Józefowie

fot. OSP Józefów

Tuż przed świętami, w środę około godz. 16, doszło do potrącenia kobiety na ul. Wawerskiej w Józefowie. Na miejscu interweniowały policja, karetka pogotowia i straż pożarna: JRG Otwock i OSP Józefów.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-latka kierująca toyotą yaris potrąciła 46-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin. – Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 59-latce, która kierowała toyotą – dodaje sierż. sztab. Paulina Harabin.

Pożar budynku przy ul. Warszawskiej

fot. OSP Otwock – Wólka Mlądzka

W Wigilię służby mundurowe miały trochę mniej pracy. W czwartek, 24 grudnia około godz. 16 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku została poinformowana o pożarze w budynku przy ul. Warszawskiej w Otwocku. Na miejscu interweniowało kilka jednostek straży pożarnej: JRG Otwock, OSP Otwock-Wólka Mlądzka i OSP Otwock-Jabłonna. – Budynek był niezamieszkały, ale mundurowi sprawdzili, czy wewnątrz nikogo nie ma. W tym samym czasie strażacy gasili pożar w jednym z pomieszczeń i na poddaszu. Akcja zakończyła się o godz. 21 – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej PSP w Otwocku.

Tego samego dnia druhowie z OSP Sobienie-Jeziory i OSP Dziecinów interweniowali do pożaru kontenera na śmieci na cmentarzu w Warszawicach (dwa dni później również doszło do pożaru odpadów).

Volvo uderzyło w drzewo

W pierwszy dzień świąt, w piątek, 25 grudnia, po godz. 8 doszło do poważnego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 801 w Radwankowie Szlacheckim w gminie Sobienie–Jeziory. – Kierujący volvo na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo – wyjaśnia sierż. sztab. Paulina Harabin z otwockiej komendy. Na miejscu interweniowały policja, karetka pogotowia i straż pożarna. – Poszkodowany kierowca był uwięziony we wraku samochodu. Musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć go z uszkodzonego pojazdu – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski. I dodaje, że obrażenia były poważne, dlatego na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania medycznego śmigłowca. Ostatecznie jednak ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Pomoc karetce pogotowia i stłuczka w centrum

W drugi dzień świąt, w sobotę, 26 grudnia, o świcie strażacy zostali wezwani na jedną z posesji w Dziecinowie, gdzie utknęła karetka pogotowia jadąca do rannej osoby z urazem głowy. – Strażacy błyskawicznie interweniowali, jednak nasza pomoc nie była konieczna, bo kierowca karetki opanował sytuację – podkreślają ratownicy.

fot. OSP Otwock – Wólka Mlądzka

Tego samego dnia około godz. 21 doszło do kolizji drogowej w centrum Otwocka. Na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy i ul. Andriollego zderzyły się dwie osobówki. Nikomu nic poważnego się nie stało. Na miejscu interweniowała straż pożarna: JRG Otwock i OSP Otwock-Wólka Mlądzka.

Prokuratura wyjaśnia śmierć kobiety

W niedzielę wieczorem, 27 grudnia zaniepokojeni sąsiedzi wezwali służby ratunkowe do jednego z mieszkań na osiedlu przy ul. Sportowej w Otwocku. Nie mogli oni skontaktować się ze starszą kobietą, która od jakiegoś czasu nie otwierała drzwi. Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby przeciąć kraty w oknie. Dopiero wtedy ratownicy mogli wejść do mieszkania. W jednym z pomieszczeń znaleziono martwą kobietę, która siedziała na kanapie i nie dawała oznak życia. Wiele wskazuje na to, że zmarła z przyczyn naturalnych. – W tej sprawie otwocka prokuratura prowadzi śledztwo – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin.

Kot utknął na wysokości dziewięciu metrów

fot. OSP Otwock Jabłonna

 

W niedzielę, 27 grudnia mieszkańcy ul. Samorządowej w Otwocku usłyszeli miauczenie kota, który wszedł niemal na czubek drzewa i nie potrafił sam zejść. Około godz. 23 interweniowali druhowie z OSP Otwock-Jabłonna. – Kot znajdował się na wysokości dziewięciu metrów i prawdopodobnie sam nie zszedłby na ziemię. Z pomocą przyszli strażacy, którzy przekazali zwierzę pod opiekę jednemu z okolicznych mieszkańców – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej PSP w Otwocku.

One thought on “Kolizje, potrącenie i tajemnicza śmierć kobiety

  • 12 stycznia 2021 o 22:10
    Permalink

    Nie wiem jak jest ze światłami na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Filipowicza ? Jesienią to one nie działaly prawidłowo można było czekać do oporu aby włączyło się zielone dla pieszego.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.