Chciał zabić z zazdrości!

Niepohamowana zazdrość może pchnąć do zbrodni. 41-letni mężczyzna nie mógł znieść, że jego była partnerka spotyka się z innym. Kiedy zobaczył ich razem, wpadł w szał, zdemolował mieszkanie, pobił kobietę, a jej towarzysza zaatakował nożem. Desperat został zatrzymany i trafił do tymczasowego aresztu. Usłyszał siedem zarzutów. Odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie

MATEUSZ JAKUBIEC

Od miłości do nienawiści jest tylko krok. 41-latek z gminy Karczew nie mógł pogodzić się z tym, że ukochana go odrzuciła i po jakimś czasie zaczęła spotykać się z innym. Zazdrość o kobietę omal nie doprowadziła do tragedii. Tuż przed świętami, w piątek, 18 grudnia, porywczy 41-latek pojechał do byłej partnerki, której towarzyszył inny mężczyzna. Tego widoku zazdrosny 41-latek nie zniósł i dosłownie wpadł w szał. Mężczyzna wybił szyby w oknach, zbił zastawę stołową i zniszczył meble. Jednak na zdemolowaniu mieszkania się nie skończyło. 41-latek sięgnął po nóż…

– Około godziny 20.30 dyżurny karczewskiego komisariatu otrzymał informację o awanturze domowej, w trakcie której doszło do wybicia szyb w oknach i ataków nożem. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjny patrol – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Podczas rozmowy z kobietą policjanci ustalili, że jej były partner wpadł w szał i wybił szyby w oknach, zbił zastawę stołową oraz zniszczył pufy. Potem chwycił za nóż i wielokrotnie zadawał nim ciosy w okolice klatki piersiowej jej towarzyszowi. Mężczyzna skutecznie bronił się przed napastnikiem, dzięki czemu nie odniósł poważnych obrażeń – podkreśla sierż. sztab. Harabin.

41-latek swoją złość skierował też na byłą ukochaną, którą pobił. – Sprawca uciekł przed przyjazdem policji – dodaje sierż. sztab. Harabin. Agresywny mężczyzna nie pozostał jednak długo na wolności. Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie okolicy i już po kilku minutach znaleźli sprawcę brutalnej napaści na kobietę i jej towarzysza. Krewki 41-latek nie szczędził policjantom wyzwisk i wulgaryzmów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Śledczy przedstawili 41-latkowi siedem zarzutów. Agresywny mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariusza podczas pełnienia obowiązków służbowych, a także za spowodowanie obrażeń ciała kobiety i usiłowanie zabójstwa mężczyzny poprzez zadawanie ciosów nożem w kierunku klatki piersiowej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 41-latka areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

One thought on “Chciał zabić z zazdrości!

  • 7 stycznia 2021 o 17:21
    Permalink

    Te rozwalone pufy i wylgaryzmy wobec funkcjonariuszy ,a mamy tak bogaty język literacki . Można było inaczej i nie warto było.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.