Utrudnienia na S17. Do lata wybudują wiadukt w Majdanie

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na trasie S17 na wysokości miejscowości Majdan w gminie Wiązowna budowa wiaduktu drogowego nad S17 wchodzi w zaawansowaną fazę. Wykonawca zamknął skrzyżowanie ul. Zagórskiej i ul. Równej w Majdanie, które w przyszłości zostanie zlikwidowane. Utrudnienia mają potrwać kilka miesięcy. Zakończenie budowy wiaduktu drogowego, który połączy ul. Zagórską i ul. Wesołą w Majdanie, planowane jest w okresie letnim.

AGNIESZKA JASKULSKA

Utrudnienia w ruchu są spowodowane pracami prowadzonymi w ramach kolejnego etapu budowy węzła „Zakręt” na trasie S17 („Linia” pisała o tym m.in. w maju ub.r.). Obecnie budowa wiaduktu drogowego nad S17 w Majdanie wchodzi w zaawansowaną fazę. Wykonawca, firma Warbud, wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu. – Całkowicie zostało zamknięte skrzyżowanie ul. Zagórskiej i ul. Równej w Majdanie. Docelowo będzie ono zlikwidowane, bo w tym miejscu pojawi się inny układ komunikacyjny. Kierowcy będą mieli możliwość wjechania na ul. Równą na innych odcinkach drogi – tłumaczą pracownicy Urzędu Gminy w Wiązownie. 

Utrudnienia drogowe w Majdanie potrwają aż do lata. Dla kierowców wyznaczono objazdy. – Ruch jest skierowany przez węzeł „Góraszka” – informują urzędnicy z Wiązowny. Na trasę S17 kierowcy mogą wjechać również w okolicach ul. Równej. Z uwagi na obowiązujące obecnie ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na odcinku S17 powyżej węzła „Lubelska” zmiany te dotyczą przede wszystkim kierowców samochodów osobowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.