Porywający koncert folkowy

W sobotni wieczór, 16 stycznia polecamy transmisję online koncertu grupy Merkfolk. Jego wokalistką jest Paulina Przychodzień-Witek, otwocczanka mieszkająca w Józefowie.

PRZEMEK SKOCZEK

Merkfolk to zespół z Międzyrzeca Podlaskiego. Powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa Irminy i Rafała Frąckiewiczów. Grają na co dzień folk metal i mają za sobą liczne koncerty, m.in. na Cieszanów Rock Festiwal, Ragnard Rock Festival we Francji i czeskim Hellhammer Festival. Ich utwory to wpadające w ucho melodie grane na akordeonie i skrzypcach oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji okraszone kobiecym growlem Agaty Tutkaj.

Ponad rok temu zespół postanowił poeksperymentować i nieco zmienić stylistykę. W ten sposób powstał akustyczny album „Echo” będący hołdem dla słowiańskich folkowych korzeni. Został nagrany wiosną 2020 roku. W tej odsłonie znalazło się miejsce dla nowej wokalistki. Została nią Paulina Przychodzień-Witek z Józefowa, która nosi pseudonim Damroca. (Więcej o niej piszemy w najnowszym numerze „Linii Otwockiej”, który ukaże się 18 stycznia).

Merkfolk tworzą obecnie: Katarzyna Nowosadzka – skrzypce, wokal; Kacper Pawłowicz – akordeon; Daniel Kryński „Debest” – bas; Irmina Frąckiewicz – gitara; Rafał Frąckiewicz „Baton” – perkusja; Agata Tutkaj – flet poprzeczny; Paulina Przychodzień-Witek – wokal.

Koncert można obejrzeć w sobotę, 16 stycznia o godz. 19.30 na stronie http://www.youtube.com/user/merkfolk

Jako przedsmak polecamy teledysk, który zespół zrealizował wiosną zeszłego roku w Józefowie nad malowniczą i dziką Mienią: 

http://www.youtube.com/watch?v=wDSgtVZAfOEZostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.