Utrudnienia na kolei potrwają do wieczora

Poważne utrudnienia na linii S1. – Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej na trasie Warszawa-Wawer – Warszawa-Falenica ruch odbywa się jednotorowo. W związku z tym pasażerów czeka wiele utrudnień, m.in. opóźnienia w kursowaniu pociągów, niektóre kursy SKM na linii S1 lub pociągów KM mogą też zostać odwołane – informują PKP PLK. Wprowadzono także wzajemne honorowanie biletów KM i SKM w całej strefie kursowania pociągów SKM i dodatkowo w autobusach linii 521 i 702 na całej trasie.

AGNIESZKA JASKULSKA 

Źródło: skm.waw.pl

Dziś rano, wskutek bardzo niskiej temperatury, doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na wawerskim odcinku linii kolejowej. PKP PLK starają się jak najszybciej usunąć awarię i przywrócić ruch pociągów. Pasażerów przez cały dzień czeka więc wiele utrudnień. – Z przyczyn technicznych na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie występują utrudnienia informują Koleje Mazowieckie. Dlatego pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami pociągów, a także z tym, że niektóre zostaną odwołane lub pojadą skróconą trasą. Dotyczy to przede wszystkim pociągów KM linii R7 i SKM linii S1, które kursują między Warszawą a Otwockiem i Pilawą. 

Utrudnienia dotyczą także pociągów dalekobieżnych. – Do odwołania zostało wprowadzone wzajemne honorowanie wszystkich biletów Kolei Mazowieckich i PKP IC. Nie obowiązuje ono jednak w pociągach EIP „Pendolino” oraz w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia – informują Koleje Mazowieckie. I zapewniają, że do odwołania wprowadzono także wzajemne honorowanie biletów KM – SKM – KM w strefie kursowania pociągów SKM i dodatkowo w autobusach linii 521 i 702 na całej trasie.

Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl oraz pod numerem 19 115. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.