Pacjentka pomogła w remoncie szpitala

W środę, 20 stycznia w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej części oddziału ginekologiczno-położniczego. Remont nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego prywatnych darczyńców i pieniędzy z budżetu powiatu otwockiego

SYLWIA WYSOCKA

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Batorym” przestał wreszcie odstraszać pacjentki. Oficjalnie w połowie stycznia zakończył się remont, który polegał na przebudowie sal i łazienek, wymianie łóżek i wyposażenia, instalacji całodobowego monitoringu w salach, całkowitej zmianie sprzętu i estetyki. Oprócz zaplecza specjalistycznego zadbano o takie elementy jak pastelowa kolorystyka i zdobienia na ścianach. – Remont oddziału ginekologiczno-położniczego w naszym szpitalu nie byłby możliwy bez oddolnej inicjatywy jednej z naszych pacjentek. Gdy trafiła na oddział, stwierdziła, że coś trzeba z nim zrobić… – wspominał podczas oficjalnego otwarcia członek zarządu PCZ Michał Mrówka. – Pacjentka wyszła z inicjatywą, pomogło Starostwo Powiatowe w Otwocku i udało się wyremontować oddział, który w szpitalu wyglądał najgorzej. Prace przeprowadzono bardzo szybko. Teraz to miejsce, które do niedawna wyglądało bardzo źle, jest piękne. Za ten wygląd odpowiadają kierownik oddziału dr nauk med. Leszek Gmyrek, pielęgniarka oddziałowa Nikoleta Broda oraz darczyńca – podkreślił Michał Mrówka. Pełniący honory gospodarza dr Leszek Gmyrek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do remontu oddziału. Wśród wymienionych znaleźli się m.in. władze starostwa powiatowego, Anna Zawadzka, Dariusz Oskroba, Michał Galas i Marek Frelek.

W oficjalnym otwarciu oddziału w środę, 20 stycznia uczestniczyli m.in.: darczyńcy, starosta Krzysztof Szczegielniak, wicestarosta Paweł Zawada, członek zarządu powiatu Kinga Błaszczyk i przewodnicząca rady powiatu Grażyna Kilbach. Pojawiło się także wielu radnych, były starosta Cezary Łukaszewski i poprzedni wicestarosta Krzysztof Kłósek, a także zaprzyjaźnieni dyrektorzy innych otwockich placówek medycznych i lokalni przedsiębiorcy. – To dobrze, że możemy spotkać się w miejscu, które jest początkiem czegoś nowego. Po wielu latach ten oddział doczekał się upragnionego remontu. Jako radny kilka razy miałem okazję być tutaj i było mi wstyd, że oferowaliśmy pacjentkom usługi medyczne w takich warunkach. Dlatego tym bardziej cieszę się z tej inicjatywy i przeprowadzenia remontu – przyznał starosta Krzysztof Szczegielniak, dziękując m.in. poprzedniemu zarządowi powiatu i darczyńcom, bo bez nich remont byłby utrudniony, a może nawet niemożliwy. Starosta życzył też personelowi szpitala, aby praca w nowych warunkach była jeszcze przyjemniejsza, a pacjentkom, by w obecnych warunkach bardzo szybko dochodziły do zdrowia.

Szczególne podziękowania władze szpitala skierowały do obecnego na otwarciu posła Dariusza Olszewskiego, dzięki któremu szpital otrzyma dodatkowo prawie 1 mln zł na środki ochrony indywidualnej i specjalistyczny sprzęt. – Po to właśnie zostałem wybrany z tego okręgu wyborczego. Dla mnie powiat otwocki jest zawsze na pierwszym miejscu w kwestii pomocy. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość, będę pomagał – zadeklarował poseł Olszewski.

Na remont czeka jeszcze blok porodowy. Być może i tutaj uda się znaleźć darczyńców, którzy wesprą powiat i szpital w działaniach zmierzających do poprawy standardów. Na pewno byłby to powód do dumy.

4 komentarze do “Pacjentka pomogła w remoncie szpitala

 • 23 stycznia 2021 o 20:22
  Permalink

  O, „ksionc” ! – To te porody beda jakos po katolicku ???

  Nie beda ortodoksyjne, ewangelickie, ateistyczne, zydowskie ?
  Zakaz wstepu dla zielonoswiatkowców i adwentystów ? itd.

  Absurd goni nonsens, oba „narodowe” i pseudologiczne. Amen.

  Albo wspólplanowanie, wspólbudowanie, wspólfinansowanie
  ze strony i z biurka/kasy Torunia lub Rzymu ?

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021 o 20:32
   Permalink

   No nie! Nawet w internecie idiota się znajdzie

   Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021 o 02:41
    Permalink

    No to mi powiedz, szanowny p.Madralinski, cos innego:
    Gdzie teraz w tym kryzysie pandemicznym jest ten Twój Kosciól ???
    Przypominam: ok. 50% tej Miejscowosci nalezy do niego
    i jest to najbogatsza „firma” – udajaca humanizm, moralnosc itp.

    We Wloszech i innych krajach ksieza byli na „froncie”.
    Duchowni pomagali w dzien i noc, umierali.
    A sama Instytucja dawala do sypozycji nieruchomosci, urzedzania, pojazdy, material, kase.
    Takze swoje pensjonaty, szpitale, szkoly itd.
    Ksieza i siostry odwiedzaly seniorów, takze tych chorych i umierajacych.

    Gdzie jest polski Kosciól ?
    Gdzie jest otwocki Kosciól ?

    No i jeszcze raz ad rem, czyli do powyzszej imprezy – przetlumacze i wytlumacze Ci chetnie:
    Polska to nie panstwo wyznaniowe, a swieckie.
    I ten szpital równiez nie jest religijny, a panstwowy.
    Czyli powinien byc NEUTRALNY.

    Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 19:07
  Permalink

  hahaha żeby pacjentka musiała pomóc szpitalowi bo nie ma komu, tylko w Otwocku takie rzeczy. Nikt nie kiwnie palcem, ale do otwarcia to tłumy z Grażynką na czele. Niech nauczyciele lepiej wezmą się za jakoś kształcenia w szkołach

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.