Remont goni remont

Dzięki pieniądzom z programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie” Szkoła Podstawowa w Sobiekursku zyskała zadaszenie nad głównym wejściem do budynku, wymieniono także podłogę w części przedszkolnej. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec zmian. Dzięki przesunięciom w budżecie i kolejnemu dofinansowaniu w placówce będzie można m.in. zaadaptować magazyny na biblioteki i wymienić drzwi

SYLWIA WYSOCKA

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Energetyczne. Samorządy z powiatu otwockiego chętnie sięgają po te środki, które pomagają w integrowaniu i aktywizacji członków lokalnych społeczności. W ubiegłym roku władzom Karczewa udało się pozyskać z programu 24 tys. 600 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na wykonanie zadaszenia wejścia głównego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobiekursku. Dodatkowo dzięki pieniądzom udało się wymienić podłogi w holu w części przedszkolnej. Całkowita wartość projektu wyniosła ok. 27 tys. zł. – Obydwie inwestycje znacznie podniosą poziom bezpieczeństwa i komfort wszystkich użytkowników, za co serdecznie dziękuję PSE i burmistrzowi Michałowi Rudzkiemu – mówi dyrektor szkoły Marzena Wiśniarska.

Wymiana podłogi i budowa zadaszenia to jednak tylko część zmian w placówce. Podczas grudniowej sesji radni zgodzili się na zwiększenie wydatków bieżących o kwotę 63 tys. 650 zł. Te pieniądze mają być przeznaczone na zakup wyposażenia i remonty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobiekursku. Jak poinformował burmistrz, dodatkowo na wyposażenie nowego skrzydła placówki gminie udało się otrzymać 20 tys. zł z rezerwy Ministerstwa Finansów. – W tej szkole są bardzo duże potrzeby związane z doposażeniem dobudowanej części placówki i realizacją trwających remontów – mówi w rozmowie z „Linią” Michał Rudzki. I dodaje, że chodzi m.in. o przeniesienie biblioteki i adaptację na jej potrzeby magazynów, a także wymianę drzwi. – Bardzo się cieszę, że możemy już to wszystko realizować. Mam nadzieję, że prace, których część jest już wykonana, niebawem zostaną zakończone. Warto podkreślić, że niektóre z nich szkoła realizowała własnym sumptem – dodaje burmistrz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.