Budujemy i wspieramy!

Budimex wkracza w ostatnią fazę modernizacji linii kolejowej LK 7 prowadzącej z Warszawy do Lublina i będącej jednym z najważniejszych kontraktów w województwie lubelskim. Prace na całości trasy zostały podzielone na trzy odcinki: z Otwocka do Pilawy, z Pilawy do Dęblina oraz z Dęblina do Nałęczowa. Generalny wykonawca odpowiada za realizację 70 proc. inwestycji o łącznej długości 122 km. Przez cały czas trwania kontraktu Budimex prowadzi także różnorodne działania charytatywne wspierające lokalną społeczność

 

Dzięki modernizacji linii kolejowej nr 7 podróż pociągiem z Warszawy do Lublina skróci się do około 1,5 godziny. Znacznie poprawi to możliwości transportowe na jednym z najważniejszych szlaków kolejowych w województwie lubelskim. Prace na realizowanych przez Budimex odcinkach wkraczają obecnie w końcową fazę. Generalny wykonawca przebudował już łącznie 277 km torów, zbudował 103 km układów drogowych i 62 nowe perony. Zrealizował także 29 przejazdów kolejowych i 273 nowe rozjazdy. Wartość wszystkich zadań: Lot A, B i C to 1 mld 600 mln zł netto, a zakończenie całości inwestycji zaplanowane jest na wiosnę 2021 r.

Poza realizacją kontraktu generalny wykonawca aktywnie włącza się także w działania mające na celu wsparcie lokalnej społeczności na obszarach, na których prowadzona jest inwestycja. W trakcie modernizacji LK 7 Budimex przekazał m.in. darowiznę na rzecz Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie w postaci dwóch dużych namiotów o wartości ponad 5000 zł oraz na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Firma przekazała placówce środki finansowe na zakup tabletów dla przebywających w niej dzieci. Ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i heroizmem wykazali się także pracownicy Budimeksu realizujący inwestycję LK7 koło Puław, gdzie pod koniec 2020 r. doszło do groźnego wypadku drogowego. Na trasie łączącej Puławy Azoty z DW 801 samochód osobowy uderzył w drzewo, przewrócił się i stanął w płomieniach. Leżące na boku auto wbite w obiekt zauważyli pracownicy Budimeksu realizujący budowę linii kolejowej nr 7. Dzięki natychmiastowej pomocy udało się im uratować życie dwóch osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Budimex SA jest obecnie w pierwszej trójce największych wykonawców kolejowych w Polsce. Generalny wykonawca realizuje takie inwestycje kolejowe jak: Warszawa Zachodnia, E30 Trzebinia – Krzeszowice, LK139 – Czechowice-Dziedzice, przebudowa Węzła Kolejowego Gdynia Port i E59 Wronki.

materiał płatny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.