Teatr wciąż gra

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu kończy styczeń dwoma ciekawymi wydarzeniami online: poetyckim pokazem i spektaklem. Przypomina też o konkursie dla najmłodszych

PRZEMEK SKOCZEK

W czwartkowy wieczór, 28 stycznia odbędzie się widowisko „Koncert Jankiela”. Będzie to rozbudowana i dostosowana do scenicznych warunków wersja wydarzenia, które miało miejsce 30 listopada na terenie szpitala przy ul. Batorego. Aktorzy Teatru Miejskiego im. Jaracza z udziałem Otwockiej Orkiestry Dętej zagrali wówczas dla medyków, by symbolicznie podziękować pracownikom Powiatowego Centrum Zdrowia za ich pracę.

Tym razem pojawią się na scenie, a samo widowisko zostanie ożywione. Jesienią wykonawcy stali przy mikrofonach, recytując z podziałem na role słynny fragment Księgi XII Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Zamiast muzyków Otwockiej Orkiesry Dętej będzie akompaniował młody wiolonczelista Mikołaj Błaszczyk. Reżyser Fabian Kocięcki zapewnia, że w odsłonie teatralnej ten „koncert nad koncertami” będzie z pewnością bardziej aktorski, a stosowny nastrój zapewnią też światła i lepsza akustyka sali. Występują: Klaudia Iwańska, Emilia Lasecka, Wiktoria Swat i Bartłomiej Jesiotr oraz muzycy z Otwockiej Orkiestry Dętej. Początek o godz. 18.

Z kolei w sobotę, 30 stycznia polecamy przedstawienie „Rocznica” opowiadające o nietypowym celebrowaniu tytułowego wydarzenia przez pewne młode małżeństwo. Ich jubileuszowe spotkanie i rozmowy odbywają się właśnie na teatralnej widowni, a publiczność jest niejako przypadkowym świadkiem. To świetny tekst Grzegorza Staszaka wyreżyserowany przez Martę Dylewską. Na scenie zobaczymy Klaudię Iwańską i Adriana Wojciechowskiego. Początek o godz. 15. Oba wydarzenia można oglądać online na profilach teatru i MOKTiS-u na Facebooku.

Na koniec przypominamy o konkursie dla dzieci związanym z otwockimi bajkami o Dżo Dżo i Dżangeli. Na profilu teatralnym na Facebooku znajdziemy piosenkę sportową w wykonaniu kukiełkowych bohaterów. Należy jej posłuchać, wykonać w terenie wszystkie wymienione w piosence aktywności (np. cztery przysiady na tle świdermajera), zrobić zdjęcia i wstawić je w komentarzu pod filmem. Do wygrania są gadżety promocyjne MOKTiS-u: stylowe zakładki i talie kart.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.