Finał inny niż wszystkie, ale cel ten sam

Z trzytygodniowym opóźnieniem 31 stycznia, czyli w najbliższą niedzielę, odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem nie będzie koncertów, ale szykuje się kilka innych atrakcji

PRZEMEK SKOCZEK

Wieloletnią tradycją WOŚP są finały, które odbywają się w drugą niedzielę stycznia. Tegoroczne plany pokrzyżowała pandemia. Mimo wszystko w setkach miast w Polsce i za granicą największa orkiestra świata znów zagra, choć inaczej niż zwykle. Cel pozostaje ten sam – zbiórka na leczenie chorych dzieci. W tym roku pieniądze trafią do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W Otwocku sztab urzęduje jak zawsze w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. W miasto wyruszy 133 wolontariuszy. Będą zbierali pieniądze do puszek, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Sztabowe puszki stacjonarne można też znaleźć w Lidlu, PMDK w Otwocku, gabinecie stomatologicznym przy ul. Rycerskiej, sklepie spożywczym przy ul. Słonecznej oraz stacji paliw w Całowaniu.

– Z uwagi na panujące obostrzenia i pandemię koronawirusa wiele z naszych dotychczasowych przedsięwzięć się nie odbędzie, jednak mamy kilka atrakcji. W czterech miejscach będzie pojawiać się nasz „Orkiestrobus”. Ma on kursować w godz. od 11 do 16.30 i robić dużo pozytywnego hałasu. Przed autobusem będą odbywać się licytacje przedmiotów przekazanych na WOŚP oraz loteria fantowa i Otwocki Siema Shop, w którym będzie można kupić fajne gadżety stworzone w lokalnych firmach – zapowiada Magdalena Gutkowska, szefowa sztabu.

Na niedzielę zaplanowano także indywidualny bieg „Policz się z cukrzycą”, marsz nordic walking, morsowanie i grę miejską, której motywem przewodnim będzie WOŚP. Warto tego dnia wyjść w miasto i dobrze się bawić. Odbędą się również konsultacje stomatologiczne w gabinecie Hadent (we współpracy z Dobrym Gabinetem) oraz konkurs dla wolontariuszy na najfajniejsze przebrania. Wszystko, co dzieje się w mieście, będzie można obserwować w relacjach live na profilu http://www.facebook.com/wosp.otwock. Tam też oraz na stronie http://www.wosp.otwock.zhp.pl znajdziemy szczegóły dotyczące zapisów na wymienione wydarzenia.

Gdzie i o której spotkamy „Orkiestrobus”?

  • parking przy Teatrze Miejskim im. Jaracza – godz. 11-12
  • parking na terenie restauracji Stylowa – godz. 12.30-13.30
  • parking przy OSP Karczew – godz. 14-15
  • parking przy LO im. Gałczyńskiego – godz. 15.30-16.30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.