Podatek zapłacisz kartą

Mieszkańcy Otwocka opłacający w urzędzie miasta podatki i uiszczający inne opłaty niedługo będą mogli zrobić to bezgotówkowo. Rada miasta przyjęła w tej sprawie stosowną uchwałę i nareszcie będzie można płacić kartą

SYLWIA WYSOCKA

Na sesji w środę, 27 stycznia radni zgodzili się, by wszelkie opłaty można było regulować w urzędzie za pomocą kart płatniczych. W uzasadnieniu podjętej w tej sprawie uchwały podkreślono, że wprowadzenie terminali będzie stanowić udogodnienie dla mieszkańców realizujących płatności na rzecz gminy. – Coraz więcej opłat dokonuje się bezgotówkowo, więc chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadzić w urzędzie możliwość płacenia kartą – poinformowała skarbnik miasta Alicja Matuszewska.

– W urzędzie kartą będzie można np. zapłacić podatki czy wnieść opłatę skarbową za śmieci. Mamy już przygotowaną umowę w ramach programu „Polska bezgotówkowa”, dzięki czemu będziemy mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z terminali płatniczych. W ramach umowy, która zostanie zawarta docelowo do 2025 roku, miasto otrzyma pięć terminali. Dodatkowych opłat z tytułu transakcji bezgotówkowych nie poniesie ani miasto, ani mieszkańcy, którzy będą z nich korzystać. Terminale znajdą się w różnych miejscach urzędu, żeby mieszkańcy nie musieli się przemieszczać. Będą one tam, gdzie uiszcza się opłaty m.in. za dowody osobiste, podatki, śmieci, przy Cityboksach. Terminale będą zaprogramowane tak, by opłaty trafiały od razu na właściwe konta – zapowiada skarbnik. – Poprzednia umowa z bankiem związywała nam ręce w tej kwestii, ale obecnie ta sprawa została już uregulowana i wprowadzamy płatności elektroniczne. Dzięki temu usprawnimy prace wydziałów i zapewnimy wygodę mieszkańcom. To jest standard, który już dawno powinien być w urzędzie – stwierdził prezydent Jarosław Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.