Finał WOŚP w Orkiestrobusie

Niemal 168 tys. zł zebrał otwocki sztab WOŚP w niedzielę, 31 stycznia. I nie jest to ostatnie słowo, ponieważ nadal trwają aukcje na Allegro.

PRZEMEK SKOCZEK

Akcję, prowadzoną tradycyjnie przez Hufiec ZHP Otwock, wsparli m.in. strażacy i motocykliści z klubu Zryw MC Poland.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Otwocku, mimo narzuconych przez pandemię ograniczeń. Nie było koncertów ani dziecięcych występów w PMDK, nie było wspólnej zabawy i fajerwerków. W miasto wyszło jednak ponad 130 wolontariuszy, a ulicami Otwocka i Karczewa przemykał wesoły Orkiestrobus. Miał przystanki na parkingu przy Teatrze Miejskim im. Jaracza, na terenie restauracji Stylowa, pod OSP Karczew i przed LO im. Gałczyńskiego. Z głośników płynęła skoczna muzyka, były loterie fantowe, działał sklepik i organizowano aukcje wielu ciekawych przedmiotów przekazanych na WOŚP. Za rekordową sumę 480 zł poszedł zestaw płyt Świdermajer Orkiestra z plakatem i dedykacją, która pojawi się na koncercie tej grupy, planowanym na 27 lutego.

W sumie podczas niedzielnych licytacji w Orkiestrobusie oraz tych internetowych zebrano jak dotąd ponad 6000 zł. Świetnie poszły też zbiórki wolontariuszy. Do północy 31 stycznia na koncie otwockiego sztabu było niemal 168 tys. zł. Cały czas trwają aukcje Allegro (znajdziemy je tutaj https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP_Otwock), więc ta kwota na pewno będzie wyższa. Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze trafią do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.