Emerytka wjechała samochodem na torowisko

Seniorka miała wiele szczęścia w tym… nieszczęściu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś rano (poniedziałek, 8 lutego) na torowisku pomiędzy przystankami PKP w Michalinie a Falenicą. – 70-letnia kobieta kierująca fiatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego samochód wypadł z jezdni i zatrzymał się dopiero na torach sąsiadujących z ulicą – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin rzecznik Komendy Powiatowej Policji. Na miejscu błyskawicznie interweniowały służby, a ruch pociągów został wstrzymany

fot. OSP Świdry Małe

Do zdarzenia doszło pomiędzy ul. Patriotów a ul. Sikorskiego niedaleko PKP Michalin. – Zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał na torowisko, otrzymaliśmy tuż przed godz. 10. O zdarzeniu od razu zostały poinformowane służby kolejowe, które wstrzymały ruch pociągów – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Na miejscu interweniowała policja i kilka jednostek straży pożarnej: OSP Świdry Małe, JRG Otwock i OSP Józefów. – W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Strażacy przy pomocy sprzętu ściągnęli osobówkę z torowiska – dodaje kpt. Maciej Łodygowski.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego samochód wypadł z jezdni i zatrzymał się dopiero na torach – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin rzecznik Komendy Powiatowej Policji. I dodaje, że 70-latka była trzeźwa i została ukarana mandatem karnym.

Z powodu zdarzenia na odcinku Wawer-Otwock występowały utrudnienia w ruchu pociągów wszystkich przewoźników.

7 komentarzy do “Emerytka wjechała samochodem na torowisko

 • 8 lutego 2021 o 13:42
  Permalink

  Babunia musiała nieźle grzać. Może już czas z takimi zdolnościami przesiąść się na SKM-kę zwłaszcza że seniorzy i seniority powyżej 70 lat mają za darmo.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 13:45
  Permalink

  Babunia musiała nieźle grzać . Z takimi zdolnościami może to już czas pomyśleć nad przesiadką do SKM-ki .

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 14:16
  Permalink

  Babunia musiała nieźle grzać. Seniority z takimi zdolnościami już dawno powinny kierować się do wyjścia w SKM zamiast kierować pojazdem osobowym.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 20:32
  Permalink

  To jest dyskryminacja starszych ludzi. Całkowity brak kultury. Zboczeńców obrażać nie wolno, osoby starsze owszem. Wystarczyłoby napisać że kierująca samochodem. A najlepiej nawet płci nie wymieniać. Sensem wiadomości powinna być przestroga dla innych. Po prostu. A tak to tylko zachęta do chamskich komentarzy.

  Odpowiedz
  • 9 lutego 2021 o 15:26
   Permalink

   Dokładnie. Te setki osob co w ostatnie 2 dni wypadły z drogi to od razu do więzienia?

   Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 21:54
  Permalink

  Ta Pani powinna pozwać służby drogowe za złe a to i wprawie brak odśnieżania dróg, a nie dostawać mandaty że gmina oszczędza na piasku.

  Odpowiedz
  • 11 lutego 2021 o 01:09
   Permalink

   Ta pani wypadła z nieodśnieżonej drogi wojewódzkiej a nie gminnej.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.