Kurier ukradł kosztowną przesyłkę

Odbiorca czekał na tę przesyłkę z niecierpliwością. Paczka z konsolą do gier wartą ok. 2 tys. 300 zł jednak do niego nie dotarła, bo ukradł ją nieuczciwy kurier. 32-letni mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa. Przyznał się do winy i tłumaczył, że przywłaszczył sobie paczkę, bo pracodawca nie chciał podpisać z nim umowy o pracę

AGNIESZKA JASKULSKA

W czasach epidemii koronawirusa handel internetowy rozkręcił się na dobre. Kurierzy mają ręce pełne roboty, dwoją się i troją, aby paczki dotarły do odbiorców jak najszybciej. 32-letniemu mężczyźnie, który współpracował z firmą zajmującą się odbiorem i nadawaniem przesyłek w gminie Wiązowna, tak bardzo zależało na pracy, że posunął się do kradzieży. Kiedy firma nie chciała podpisać z nim umowy, kurier wziął sprawy w swoje ręce. Podczas jednego z kursów ukradł paczkę, w której był wartościowy sprzęt elektroniczny. – W środę na posterunek policji w Wiązownie przyszedł pracownik firmy kurierskiej, który zgłosił kradzież paczki z konsolą do gier. Tłumaczył funkcjonariuszom, że w wyniku tego zdarzenia firma poniosła straty w wysokości ok. 2 tys. 300 zł – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wiązowny. Szybko ustalili, gdzie może znajdować się skradziona przesyłka. – Policjanci pojawili się w miejscu zamieszkania 32-letniego kuriera. Podczas przeszukiwania lokalu znaleziono skradzioną konsolę do gier. Mężczyzna został zatrzymany – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie 32-latkowi zarzutu kradzieży paczki, za co grozi do pięciu lat więzienia – dodaje rzecznik prasowy komendy w Otwocku.

Nieuczciwy kurier, chcąc uniknąć surowej kary, nie tylko przyznał się do winy, lecz także dobrowolnie poddał karze. O jego losie zdecyduje sąd. Skruszony mężczyzna tłumaczył śledczym, że bardzo zależało mu na pracy, ale pracodawca nie chciał podpisać z nim umowy o pracę. 32-latek ukradł paczkę, bo chciał tym sposobem wymusić na szefie stałe zatrudnienie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.