Ponad 4,4 mln zł na remont „Nadwiślanki”

Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą zmodernizowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 801. Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 4,4 mln zł. Prace drogowe będą prowadzone na odcinku o długości 3,2 km od skrzyżowania z ul. Wiślaną do ronda w Otwocku Małym

SYLWIA WYSOCKA

To już pewne. Do końca sierpnia 2021 roku zostanie zmodernizowany odcinek tzw. obwodnicy Karczewa (od ul. Wiślanej do ronda w Otwocku Małym).

W środę, 3 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie została podpisana umowa między dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomaszem Lewandowskim a wykonawcą inwestycji. Za modernizację tego odcinka drogi wojewódzkiej samorząd Mazowsza zapłaci ponad 4,4 mln zł.

W podpisaniu umowy, poza przedstawicielami MZDW i wykonawcy, uczestniczyli również m.in. Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, i  Michał Rudzki, burmistrz Karczewa. 

Przy okazji podpisywania umowy marszałek Struzik przypomniał, że samorząd województwa administruje drogami o łącznej długości ponad 3 tys. km. – Od początku istnienia województwa, czyli od 22 lat, przebudowujemy nasze drogi, co jest bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ gdy nasze województwo powstawało, zaledwie 20 proc. dróg było w przyzwoitym stanie. Obecnie tyle procent zostało nam do zmodernizowania – podkreślał marszałek. – Dzisiaj została podpisana umowa na modernizację drogi 801, która jest bardzo ważna. Remontujemy ją już od kilku lat. W ubiegłym roku na jej remont wydaliśmy 13 mln zł, prace były prowadzone na terenie gminy Sobienie-Jeziory. Teraz będziemy modernizować tę drogę w gminie Karczew – mówił Adam Struzik.

W ramach zawartej umowy będzie wykonane m.in. frezowanie nawierzchni, zostaną też ułożone trzy warstwy masy bitumicznej. Modernizacji będzie podlegać także teren wokół drogi, m.in. rowy odwodnieniowe, bariery, oznakowanie, czyli elementy wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Marszałek podkreślił także, że satysfakcjonujące jest to, iż wykonawcą robót będzie firma z Grójca. – To wkład w aktywizację gospodarki na poziomie województwa, co jest ważne w kontekście zwalczania kryzysu gospodarczego w czasach pandemii – skomentował Struzik.

Podziękowania władzom województwa za inwestycję na terenie gminy Karczew złożył burmistrz Michał Rudzki. – Mieszkańcy potocznie nazywają tę drogę obwodnicą Karczewa i faktycznie pełni ona taką funkcję. Dlatego bardzo dziękuję władzom Mazowsza za to, że zdecydowały się przeznaczyć pieniądze na jej remont, bo rzeczywiście wymagała ona modernizacji. To ważna droga, a będzie jeszcze ważniejsza chociażby ze względu na to, że przecina się z Południową Obwodnicą Warszawy i jest istotnym elementem na trasie Puławy – Warszawa. Bardzo się cieszymy, że samorząd województwa mazowieckiego inwestuje w nasz region, myślę, że mieszkańcy to docenią – podkreślał Michał Rudzki. W rozmowie z „Linią” burmistrz podkreślił również, że to dopiero początek robót na tzw. Nadwiślance w Karczewie, bo na przyszły rok planowana jest modernizacja kolejnego odcinka – od ronda w Otwocku Małym do ronda w Piotrowicach.

Dyrektor MZDW Tomasz Lewandowski zapewnił, że prace będą prowadzone tak, by powodować jak najmniej utrudnień dla użytkowników drogi. Na ten aspekt robót zwrócił uwagę także burmistrz Karczewa. – Trwają rozmowy dotyczące tego, aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze, to znaczy żeby jak najdłużej prowadzić prace przy zachowaniu ruchu wahadłowego, a okresy całkowitego wyłączenia drogi 801 z ruchu były jak najkrótsze, o co będę prosił MZDW – zapowiada Michał Rudzki.

One thought on “Ponad 4,4 mln zł na remont „Nadwiślanki”

  • 9 lutego 2021 o 23:27
    Permalink

    Nieprecyzyjny nagłówek. „Nadwiślanka” to odcinek drogi wojewódzkiej 801 na wysokości Józefowa od nazwy al. Nadwiślańska, a odcinek w Karczewie to al. Jana Pawła II, ale potoczna nazwa to po prostu „Obwodnica”.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.