Ford dachował na drodze wojewódzkiej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości gminy Sobienie-Jeziory. – Kobieta kierująca fordem nieprawidłowo wykonywała manewr wyprzedzania innego pojazdu i auto zderzyło się z jadącą z naprzeciwka toyotą, którą również kierowała kobieta – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. Iwona Zaborowska

W ostatnich dniach zimowa aura nie jest łaskawa dla kierowców. We wtorek, 9 lutego około godz. 7 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 801 na wysokości Sobień Biskupich doszło do zderzenia forda i toyoty, w wyniku czego jeden z samochodów dachował na poboczu. Na miejscu interweniowały policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i kilka jednostek straży pożarnej: JRG Otwock, OSP Celestynów, WSP Celestynów, OSP Sobienie-Jeziory i OSP Śniadków Dolny. – Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i udzieliliśmy pomocy poszkodowanym osobom – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Kobiety kierujące pojazdami zostały zabrane do szpitala, ale okazało się, że nie wymagały hospitalizacji. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca fordem nieprawidłowo wykonywała manewr wyprzedzania innego pojazdu i samochód zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą, którą kierowała inna kobieta – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że obydwie były trzeźwe. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym. 

3 komentarze do “Ford dachował na drodze wojewódzkiej

 • 9 lutego 2021 o 18:42
  Permalink

  Co trzeba mieć w głowie żeby w takich warunkach wyprzedzać. Jak dla mnie za jazdę na trzeciego powinno się odbierać prawko

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2021 o 14:53
  Permalink

  Nikt nie został zabrany do szpitala. Trochę słabo zebrane informacje.

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2021 o 08:22
  Permalink

  Sprawczyni wypadku powinna do końca życia prowadzić już co najwyżej żelazko po desce do prasowania.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.