Sterroryzowali seniora i ukradli mu złoty łańcuszek

80-latek nie miał szans, aby obronić się przed dwoma bandziorami, którzy wtargnęli do jego mieszkania. Przestępcy brutalnie zaatakowali seniora, licząc na to, że mężczyzna powie im, gdzie ukrywa oszczędności. Jednak emeryt nie miał nic wartościowego, poza złotym łańcuszkiem na szyi…

AGNIESZKA JASKULSKA

Dwóch bandziorów wtargnęło do mieszkania seniora i bez skrupułów zaatakowało bezbronnego 80-latka. – Napastnicy bili mężczyznę pięściami po całym ciele, a kiedy senior upadł na podłogę, jeden ze sprawców podniósł go i posadził na krześle – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Przestępcy liczyli na to, że 80-latek trzyma w mieszkaniu oszczędności lub wartościowe przedmioty, ale senior żył skromnie. Bezlitośni napastnicy nie wyszli jednak z pustymi rękami. – Jeden ze sprawców zerwał z szyi seniora złoty łańcuszek, który był warty 1 tys. zł. Potem przestępcy uciekli – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin. 80-latek natychmiast poinformował policję o brutalnym napadzie i dokładnie opisał, jak wyglądali mężczyźni. Sprawą zajęli się kryminalni. W krótkim czasie wytropili dwóch bandziorów, którzy zaatakowali seniora.

– Kilka dni po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali pierwszego sprawcę, którym był 56-letni mężczyzna. Dalsze czynności doprowadziły policjantów do drugiego napastnika. 41-latka zatrzymano w miejscu zamieszkania i przewieziono do komendy – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutów dotyczących dokonania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sprawcom rozboju grozi do 12 lat więzienia.

2 komentarze do “Sterroryzowali seniora i ukradli mu złoty łańcuszek

 • 10 lutego 2021 o 04:53
  Permalink

  Czy dobór zdjęcia do artykulu to przypadek? Czy jakaś sugestia?

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2021 o 21:35
  Permalink

  Dziwię się bo chłopaki starsze już a na taki prostacki numer poszli.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.