Częściowe odmrożenie obostrzeń w kulturze. Zapowiedzi wydarzeń na najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend rząd wprowadza tymczasowe odmrożenia w kulturze. Od piątku możemy wybrać się na spektakl teatralny, koncert albo do kina. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W wymienionych instytucjach dopuszczono do 50 proc. obłożenia miejsc. Złagodzenie restrykcji jest warunkowe i na razie ma obowiązywać przez dwa tygodnie

OTWOCK

KINO OAZA

Po kilkumiesięcznej przerwie rusza otwockie kino. W najbliższych dniach można zobaczyć aż pięć tytułów.

Dla dorosłych:

Polot” – reż. Michał Wnuk

Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Historia o wkraczaniu w dorosłość i realizacji marzeń.

Niedziela, 14.02, godz. 20; środa, 17.02, godz. 18; czwartek, 18.02, godz. 18.30

Szarlatan” – reż. Agnieszka Holland

Historia czechosłowackiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikoláška, człowieka wielu tajemnic. Film jest polskim kandydatem do Oscara.

Sobota, 13.02, godz. 20.30; środa, 17.02, godz. 20.15

Palm Springs” – reż. Max Barbakow

Dzień świstaka, lecz we dwoje. Beztroski Nyles i zdeklarowana singielka Sarah zostają uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień.

Piątek, 12.02, godz. 20.30; sobota, 13.02, godz. 18; niedziela, 14.02, godz. 17.30; czwartek, 18.02, godz. 20.30

Dla dzieci:

Tajemniczy ogród” – reż. Marc Munden

Kolejna ekranizacja słynnej książki autorstwa Frances Hodgson Burnett. Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę swojego wuja.

Piątek, 12.02, godz. 18; sobota, 13.02, godz. 12.30; niedziela, 14.02, godz. 15; wtorek, 16.02, godz. 15; środa, 17.02, godz. 15.30; czwartek, 18.02, godz. 16

Trolle 2” – reż. Walt Dohrn

Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkałe przez trolle, które bardzo się od nich różnią.

Sobota, 13.02, godz. 15.30; niedziela, 14.02, godz. 12

MUZYCZNE WALENTYNKI

W najbliższy poniedziałek, 15 lutego w Teatrze Miejskim im. Jaracza w Otwocku wystąpi wokalistka Marli, czyli Marlena Nieckuła. Przygotowała ona na tę okazję specjalny repertuar

– Będzie można usłyszeć moje autorskie piosenki i kilka coverów, m.in. „Królowa dram nie kłamie”, który ostatnio pojawił się na moim kanale. Jest to medley, czyli utwór będący kompilacją kilku piosenek, w tym przypadku czterech z repertuaru Sanah. Znalazły się w nim takie hity jak: „Melodia”, „Królowa dram”, „Siebie zapytasz” i „Duszki”. Zaśpiewam również utwór „Panie, proszę przyjdź”, który na YouTubie ma półtora miliona wyświetleń – zapowiada artystka. Będzie jej towarzyszyć tancerka Ada Patłaszyńska.

Występ Marli można obejrzeć bezpośrednio w teatrze, wstęp jest wolny. Koncert będzie również transmitowany online na profilu www.facebook.com/TeatrJaraczaOtwock. Początek o godz. 19.

JÓZEFÓW

NIECODZIENNY KONCERT A CAPPELLA

Formacja Goosebumps wystąpi dla widzów Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie w najbliższą sobotę, 13 lutego. Przekonajcie się, co można zdziałać bez instrumentów

Goosebumps to siedmioro energetycznych i bardzo zdolnych ludzi: Paweł Skiba, Dominik Skrzyniarz, Paulina Tarasińska „Taraska”, Sebastian Dudzik, Krzysztof Cygan, Damian Wójcik „Qla” i Michał Jabłoński „MaicBandit”. Śpiewają a cappella, czyli wielogłosowo i bez użycia instrumentów. Są ciekawymi indywidualnościami, ale na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Ich repertuar to pop, electronic, hip-hop i r&b. Grupa ma na koncie występ w 11. edycji programu „Must Be the Music”.

Sobotni koncert odbędzie się z udziałem publiczności (90 miejsc, reżim sanitarny, bezpłatne wejściówki do odbioru w MOK) oraz online – transmisja na kanale YouTube i profilu MOK-u na Facebooku, a także na stronie http://www.mokjozefow.pl. Początek o godz. 18.

WAWER

Z KRAINY KANGURÓW

Na koncert Phillipa Brackena, folk-rockowego muzyka pochodzącego z Australii, zaprasza klub WCK Aleksandrów

Australijczyk Phillip Bracken rozpoczął karierę w 2008 roku od wydania minialbumu „Everything Looks Better in Candlelight”. Gitarzysta i wokalista szybko zyskał rozgłos, także na naszej półkuli. Na dobre zagościł w europejskich stacjach radiowych, a w 2012 roku rozpoczął przygodę w Europie, gdzie wystąpił na wielu festiwalowych scenach. Zakotwiczył nad Wisłą i dziś Polskę nazywa swoim drugim domem.

Jego muzyka zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku. Bywa porównywany do takich artystów jak: Neil Young, Jeff Buckley, Ben Harper czy Nick Drake, przede wszystkim ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. W Aleksandrowie Phillip Bracken występuje z Mateuszem Szemrajem, który gra na gitarze, dulcimerze i banjo.

To koncert zarejestrowany i dostępny tylko online na stronie www.facebook.com/KlubAleksandrow  

One thought on “Częściowe odmrożenie obostrzeń w kulturze. Zapowiedzi wydarzeń na najbliższy weekend

  • 23 lutego 2021 o 23:02
    Permalink

    Och, jaki łaskawy ten nasz rząd.Będzie można z domu wyjść.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.