Mniej za bilet do Otwocka

Mieszkańcy nie zdążyli przyzwyczaić się do rozkładu nowej linii autobusowej Otwock – Sobienie-Jeziory – Osieck, a już wprowadzono w nim zmiany. – Ta mała korekta to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów – uspokaja wicestarosta Paweł Zawada

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec stycznia z inicjatywy wicestarosty Pawła Zawady zostały uruchomione nowe połączenia autobusowe na trasach Osieck – Sobienie-Jeziory – Otwock oraz Kołbiel – Ostrowik – Otwock. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Od momentu uruchomienia połączeń wicestarosta podkreślał, że w początkowej fazie funkcjonowania linii będzie możliwe wprowadzanie korekt w rozkładzie jazdy, a nawet zmian w zakresie tras, tak aby połączenia w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom pasażerów. Pierwszą korektę już wprowadzono, polegała ona na zmianie rozkładu popołudniowych kursów na trasie Otwock – Osieck (szczegóły poniżej). – Cały czas zbieramy informacje i opinie na temat nowych linii, zarówno od pasażerów, jak i włodarzy gmin czy sołtysów – tłumaczy Paweł Zawada. – Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców korzystało z tych przejazdów. Przy ostatniej korekcie wzięliśmy pod uwagę to, że część osób zgłaszała, iż nie zdąża na autobus po południu. Te godziny zostały więc zmienione. Mam nadzieję, że teraz będą one bardziej dogodne dla pasażerów – mówi wicestarosta.

Niewykluczone, że nie tylko godziny kursowania autobusów ulegną zmianie. – Zwróciliśmy się do wojewody z prośbą o możliwość wprowadzenia zmian w kwestii dotychczasowych tras przejazdu autobusów – informuje Paweł Zawada. – Chcielibyśmy, aby na trasie Kołbiel – Otwock autobus przejeżdzał również przez Gliniankę i Wolę Ducką, a na trasie Osieck – Otwock przez Piotrowice i Sobiekursk. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź wojewody. Należy oczywiście liczyć się z tym, że zmiana trasy spowoduje kolejne modyfikacje rozkładu. O decyzjach będziemy informować pasażerów na bieżąco – zapewnia wicestarosta.

Aby dodatkowo zachęcić mieszkańców powiatu do korzystania z nowych linii, od 1 lutego na obu trasach został wprowadzony promocyjny cennik biletów jednorazowych i miesięcznych. Ceny biletów znacząco spadły. Dla przykładu za bilet miesięczny normalny – w zależności od długości trasy – zamiast 200-290 zł zapłacimy 110-150 zł. Bilet normalny jednorazowy na trasie Osieck – Otwock kosztuje teraz od 3 do 7 zł, a na trasie Kołbiel – Otwock od 3 do 5 zł.

Zmiany w rozkładzie jazdy:

Połączenie:

  • z Otwocka do Osiecka – z 15:50 na 16:25,
  • z Osiecka do Otwocka – z 17:00 na 17:30,
  • z Otwocka do Osiecka – z 17:45 na 18:25.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.