Z oświaty miejskiej na sekretarza

W piątek, 12 lutego pracę na stanowisku dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku zakończyła Edyta Rosłaniec. Urząd miasta nie podał na razie nazwiska następcy szefowej otwockiej oświaty. Dotychczasowa dyrektor obejmie stanowisko sekretarza gminy Karczew

SYLWIA WYSOCKA

Uroczyste pożegnanie dyrektor Oświaty Miejskiej Edyty Rosłaniec odbyło się w auli urzędu miasta w środę, 10 lutego. W spotkaniu udział wzięli prezydent Jarosław Margielski i dyrektorzy otwockich publicznych placówek oświatowych. Wręczając pamiątkowy obraz i kwiaty, prezydent podziękował dyrektor za dotychczasową współpracę i wieloletni trud kierowania Oświatą Miejską w Otwocku. – Dziękuję pani dyrektor Rosłaniec za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju otwockich placówek oświatowych oraz życzę sukcesów w dalszej drodze zawodowej – powiedział prezydent. Urząd nie podał na razie nazwiska osoby, która po odejściu Edyty Rosłaniec obejmie stery otwockiej oświaty.

Zapytaliśmy prezydenta Otwocka, jak ocenia współpracę z odchodzącą dyrektor. – Kierując przez ostatnie lata Oświatą Miejską w Otwocku, pani dyrektor Rosłaniec wprowadziła wiele pozytywnych zmian. Uważam jednak, że co pewien czas powinna nastąpić zmiana personalna, żeby umożliwić świeże spojrzenie na pewne problemy. Dlatego wspólnie doszliśmy do porozumienia, że etap pracy na stanowisku dyrektora oświaty dobiega końca. Pani dyrektor będzie pełniła obowiązki do momentu podjęcia nowej pracy, jest to okres dogodny dla obu stron – skomentował w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski. – Wkrótce ogłosimy, kto obejmie funkcję dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku. Jestem przekonany, że nowa osoba, z nowym spojrzeniem i nowymi doświadczeniami, będzie pracować nad dalszym rozwojem tego bardzo ważnego obszaru funkcjonowania naszego miasta. Oprócz zmian kadrowych w Oświacie Miejskiej należy spodziewać się także zmian statutu i zakresu działań tej instytucji. Chcę, żeby ten zakres obejmował także żłobek miejski i niepubliczne placówki oświatowe. W tej kwestii swoje uwagi wniesie także Rada Miasta Otwocka – zapewnił prezydent.

Dyrektor Edyta Rosłaniec przepracowała w otwockiej oświacie 31 lat, najpierw na stanowiskach kierowniczych w Szkołach Podstawowych nr 6 i nr 1. Przez ostatnie pięć lat była szefową Oświaty Miejskiej. W piątek, 12 lutego za porozumieniem stron rozstała się z dotychczasowym pracodawcą, podejmując nowe wyzwanie zawodowe. Będzie pracować na stanowisku sekretarza gminy Karczew, zastępując Krzysztofa Szczegielniaka, który jesienią ubiegłego roku został wybrany na starostę powiatu otwockiego.

 – Mam dużo satysfakcji z pracy na stanowisku dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku, ale podejmuję teraz nowe wyzwanie zawodowe i mam nadzieję, że sobie poradzę – mówi w rozmowie z „Linią” Edyta Rosłaniec. – W nowej pracy czeka mnie sporo wyzwań oświatowych, będę mogła służyć pomocą np. w Centrum Usług Wspólnych, które od stycznia obsługuje oświatę w Karczewie. Cieszę się, ponieważ bardzo dobrze znam tę gminę, przez kilkanaście lata mieszkałam w Karczewie. Mam wiele pomysłów dotyczących pozyskiwania funduszy unijnych. Być może świeże spojrzenie na niektóre sprawy wszystkim nam wyjdzie na dobre – przyznaje była dyrektor otwockiej oświaty.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.