Eksportowa trójka

W hali Arena Toruń odbyły się kolejne ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne dla młodych sportowców. Znów z dobrej strony zaprezentowali się w nich lekkoatleci OKS Start Otwock

MARCIN SULIGA

fot. OKS

Bartłomiej Kępiński, Filip Mouketou-Tarazewicz i Michalina Misiak to obecnie trójka „eksportowa” OKS Start Otwock, która w pierwszych tygodniach nowego roku jest najbardziej zapracowana. Podopieczni trener Bożeny Dziubińskiej po występie w Łodzi udali się na zawody w Toruniu.

– W okresie zimowym starty w hali są sprinterom bardzo potrzebne, to dla nich dobry przerywnik w trakcie przygotowań. Dlatego zdecydowaliśmy, żeby właśnie ta trójka tak często reprezentowała nas podczas zawodów w czasie zimy – mówi trener Dziubińska.

Bartłomiej Kępiński wygrał bieg na 200 m w kategorii U20 i przy okazji ustanowił nowy świetny rekord życiowy (22.62). Zwycięstwo i nowa tzw. życiówka na 300 m (36.77) w kategorii U18 stały się udziałem Filipa Mouketou-Tarazewicza. Kolejny rekord życiowy (41.68) i trzeci wynik w konkurencji na 300 m kobiet w kategorii U18 wywalczyła Michalina Misiak.

– Wiedziałam, że stać ich na szybkie bieganie, ale i tak potrafili mnie pozytywnie zaskoczyć. Widać, że nasi młodzi zawodnicy zaczynają się coraz fajniej rozwijać. Bartek osiągnął naprawdę niezły rezultat, podobnie jak Filip, który ze względu na to, że wzięto pod uwagę wynik z sezonu, a nie z tego roku z hali, został przydzielony do jednej ze słabszych grup i musiał ciągnąć resztę stawki. „Miśka” też spisała się rewelacyjnie, bo znacznie poprawiła swoją dotychczasową życiówkę – mówi z uznaniem trener Dziubińska. – Osiągnięte wyniki są podwójnie satysfakcjonujące, szczególnie że przez ostatnie tygodnie, poza jednym małym wyjątkiem, ze względu na obostrzenia praktycznie nie mieliśmy okazji, by trenować na bieżni pod dachem. Wszystko, co osiągnęli nasi reprezentanci, to efekt ich ciężkiej pracy w trudnych warunkach zimowych na dworze – zaznacza trenerka OKS-u.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.