Bezpłatne lekcje dla ósmoklasistów

Oświata Miejska w Otwocku podpisała umowę na dostęp do platformy e-learningowej dla wszystkich uczniów publicznych szkół podstawowych przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Dzięki temu młodzież będzie mogła uczestniczyć w lekcjach prowadzonych na żywo za pośrednictwem mediów elektronicznych przez wybitnych nauczycieli i egzaminatorów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec ubiegłego roku otwocka Oświata Miejska nawiązała współpracę umożliwiającą bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej Lecturus Junior. Platforma pomaga w kompleksowym przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Wśród nauczycieli prowadzących kursy znajdują się m.in.: państwowi egzaminatorzy CKE, laureaci konkursu na Nauczyciela Roku, certyfikowani trenerzy oświaty, twórcy programów edukacyjnych na czas pandemii oraz autorzy bezpłatnych podręczników. Początkowo dostęp do platformy mieli tylko uczniowie wymagający dodatkowego wsparcia oraz wąskie grono laureatów konkursów czy olimpiad (do Otwocka trafiło wtedy jedynie 30 kodów dostępu). Dzięki umowie podpisanej w środę, 17 lutego przez Oświatę Miejską dostęp do platformy będą mieli wszyscy ósmoklasiści.

Platforma pozwala wykładowcom prowadzić zajęcia w trybie zdalnym, umożliwia też skuteczne przygotowanie uczniów do najważniejszych egzaminów w początkowym etapie edukacji. – Dzięki współpracy oświaty miejskiej z Lecturusem wszyscy ósmoklasiści uczący się w otwockich szkołach dostaną dostęp do tej platformy za darmo. Trzy razy w tygodniu będą mogli brać udział w lekcjach w czasie rzeczywistym, ale dostępne będą też zajęcia, które już się odbyły – mówi Sylwia Konopacka-Bąk, naczelnik Wydziału Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Otwocka. – To ciekawa forma utrwalania materiału, umożliwiająca spotkania m.in. z najlepszymi nauczycielami nagrodzonymi w ogólnopolskich plebiscytach, którzy w sposób łatwy, prosty i przyjemny krok po kroku tłumaczą zagadnienia do egzaminu ósmoklasisty. Robimy, co możemy, żeby pomóc naszym uczniom w przygotowaniach do egzaminów – zapewnia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.