Hala i boisko nie tylko dla piłkarzy

Przy obiekcie, na którym trenuje Advit Wiązowna, ma powstać kompleks sportowy z boiskami i halą sportowo-widowiskową. Inwestycja jest na razie na etapie koncepcji, przewidziane są też konsultacje społeczne

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Trwają przygotowania do dużej inwestycji sportowej w gminie Wiązowna, na którą czekają nie tylko sportowcy, lecz także wszyscy mieszkańcy, bo kompleks ma służyć również im. Władze gminy prowadzą rozmowy z projektantką i próbują wspólnie nakreślić koncepcje i zagospodarowanie terenu przy ul. Sportowej w Wiązownie. – Mieliśmy jeden wariant, poprosiłem, żeby przygotowano dwie albo trzy propozycje, wtedy spotkamy się i będziemy nad tym pracowali – poinformował na sesji wójt Janusz Budny.

Chodzi o budowę kompleksu boisk (treningowe i główne), szatni, budynku dla piłkarzy, boiska przykrytego balonem, wielofunkcyjnego boiska typu orlik i hali sportowej, która pełniłaby dwie funkcje. Właściwie powstałyby dwie hale – główna, czyli sportowo-widowiskowa, do której zostałaby przyłączona mniejsza sala do rozgrywania meczów tenisa stołowego na 10-12 stołów z zapleczem – wyjaśnił wójt.

Po wypracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego projekt koncepcji zostanie poddany konsultacjom. Wójt Budny podkreślił, że cały czas prowadzone są też rozmowy z nauczycielami wychowania fizycznego, sportowcami i władzami klubowymi. – Mamy już od nich wstępne wytyczne. Żeby szukać źródeł finansowania inwestycji, trzeba mieć koncepcję, wstępny projekt, oszacować koszty. Jeśli teraz nie zaczniemy, za parę lat nie będziemy mogli tego wykonać, bo jest to proces, który wymaga czasu – dodaje wójt.

W ramach planowanych konsultacji społecznych zostanie zaprezentowana koncepcja kompleksu sportowego w Wiązownie przy boisku Advitu, w którym miejsce znajdą też tenisiści Coccine GKTS Wiązowna, biegacze trenujący do Półmaratonu Wiązowskiego i wszyscy sportowcy z okolicy. – W hali będą rozwijane talenty do gier zespołowych i w konkurencjach indywidualnych. Będzie też miejsce na rekreację. Potrzebujemy jeszcze kilku tygodni na wypracowanie rozwiązań, ich wizualizację, a następnie przygotowanie założeń konsultacyjnych – zapowiedział na swoim profilu w mediach społecznościowych wójt Budny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.