Kolejne inwestycje na drogach

Podczas sesji, która odbyła się w środę, 24 lutego, otwoccy radni przeznaczyli kolejne 2 mln zł na nakładki asfaltowe na drogach gminnych. Za kolejne 150 tys. zł zostanie również zmodernizowana droga dojazdowa od strony ul. Żeromskiego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy

SYLWIA WYSOCKA

Zwiększenie wydatków na drogi jest możliwe dzięki dofinansowaniom, które miasto otrzymało jeszcze w ubiegłym roku m.in. z Rządowego Funduszu Wsparcia Inicjatyw lokalnych (9 mln 661 tys. zł). Jak wyjaśnił prezydent Jarosław Margielski, decyzja o wykonaniu nakładek asfaltowych umożliwi miastu jako zarządcy dróg dość szybkie przeprowadzenie robót i utwardzenie ulic nawet w rejonach, w których mieszkańcy, z różnych względów, długo czekali na położenie utwardzonej nawierzchni.

Za kwotę 2 mln zł w tym roku mają zostać wykonane nakładki asfaltowe m.in. na ulicach: Góreckiej, Nadrzecznej, Lelewela, Tysiąclecia (na odcinku od Ambasadorskiej do Chrobrego), Sokoła, Grzybowej, Letniej, Łukasińskiego (na odcinku od Batorego do Przewoskiej), Witkacego (na odcinku od Przewoskiej do Okrzei), Mazurskiej, Bocznej i Kwiatowej.

Oprócz tej inwestycji radni przychylili się do prośby dyrekcji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy i zdecydowali zabezpieczyć w budżecie 150 tys. zł na modernizację drogi dojazdowej do szpitala od strony ul. Żeromskiego. – Nasza placówka rozwija się bardzo prężnie, planuje wiele inwestycji, odwiedza nas coraz więcej pacjentów. Niestety, obecnie mamy tylko jedną w pełni funkcjonalną drogę dojazdową do szpitala, czyli ul. Konarskiego – podkreślił podczas posiedzenia komisji budżetu i finansów we wtorek, 23 lutego zastępca dyrektora ds. technicznych dr Sławomir Chaberek. – W przypadku jakichkolwiek zdarzeń i problemów komunikacyjnych nie byłoby żadnej innej możliwości dojazdu do szpitala. Dlatego rozwiązaniem jest wyremontowanie dojazdu od ul. Żeromskiego, gdzie jest droga prowadząca do szpitala, a sam szpital jest przygotowany, by włączyć się do tej drogi. To będzie szczególnie istotne, gdy placówka nadal będzie się rozwijać – podkreślił dyrektor. Otwoccy radni zgodzili się zarówno z argumentacją dr. Sławomira Chaberka, jak i ropozycją prezydenta. Pieniądze zostały zabezpieczone na wszystkie wymienione ulice.

6 komentarzy do “Kolejne inwestycje na drogach

 • 2 marca 2021 o 10:13
  Permalink

  Nakładki to niech najpierw zrobione zostaną tam gdzie miały być czyli po stronie Otwocka od ul.Warszawskiej np.ul.Leśna gdzie ludzie przywożą swoje dzieci do szkoły i niszczą swoje samochody.Czekamy podobno na pogodę ale ta chyba nie jest najgorsza .Poza tym w centrum Otwocka są ulice gruntowe np.Inwalidow Wojennych na które chyba sa nawet projekty a o wykonaniu chyba można zapomnieć.Nastepne pieniądze za projekty przepadną.Trzeba zatrudnić chyba jakieś media bo bez tego nic nie ruszy.

  Odpowiedz
  • 2 marca 2021 o 18:45
   Permalink

   Obiecywano wyremontować ulice Kościuszki , Leśną przy Szkole podstawowej nr 3 .
   Tam obecnie strach jeździć , dziura na dziurze.a zjazd z Kościuszki na Leśną chyba się zapada, bo dziury na 30 cm głębokie.
   Przy Wawerskiej w krzakach zrobili plac zabaw, komu i po co. Ktoś powinien wziąć koło i uderzyć się w czoło

   Odpowiedz
 • 2 marca 2021 o 13:21
  Permalink

  ul. Andriollego do ronda koło cmentarza i Pułaskiego absolutnie nie wymagaja naprawy!!!!!

  Odpowiedz
 • 3 marca 2021 o 22:39
  Permalink

  A ulica Podmiejska w centrum miasta ? Mieszkańcy wiele razy składali petycje, spotykali się z władzami miasta i nic w temacie od kilku lat, zero. Jak długo trzeba dalej brnąć po błocie i rozlewiskach jak w Bangladeszu w porze monsumowej lub koła w samochodzie urywać na dołkach?!!!. Proponuję zorganizować zawody motokrosowe Polną, Podmiejską i Radosną. Nawierzchnia idealna, w sam raz do takiego sportu!!!! Wstyd!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.