Kto pokieruje Oświatą Miejską?

Po tym, jak w połowie lutego ze stanowiska dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku odeszła Edyta Rosłaniec, urząd miasta podał do publicznej wiadomości, że „lada chwila” zostanie opublikowane nazwisko osoby, która obejmie tę funkcję. Okazuje się jednak, że nowy szef oświaty jest poszukiwany w konkursie. Do 8 marca zainteresowane osoby mogą składać dokumenty

SYLWIA WYSOCKA

W połowie lutego ze stanowiskiem dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku pożegnała się Edyta Rosłaniec, która została sekretarzem gminy Karczew. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Otwocku pojawiła się wtedy informacja, że lada chwila zostanie wskazany jej następca. Po takim wpisie można było przypuszczać, że jest już wyznaczony kandydat do pełnienia tej funkcji. Tymczasem w piątek, 19 lutego w Biuletynie Informacyjnym Miasta Otwocka ukazało się podpisane przez prezydenta Jarosława Margielskiego ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku.

Wśród niezbędnych wymagań, które muszą spełniać kandydaci, znalazły się m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, co najmniej pięć lat stażu pracy, w tym trzy lata na stanowisku dyrektora placówki oświatowej lub kierowniczym stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego, niekaralność i nieposzlakowana opinia. Wśród wymagań dodatkowych umieszczono m.in. znajomość prawa oświatowego i Kodeksu postępowania administracyjnego, umiejętność interpretowania przepisów praw i kompetencje menedżerskie. Zainteresowane osoby mogą składać dokumenty do 8 marca, po czym odbędą się dalsze etapy naboru. Prezydent zastrzegł w ogłoszeniu, że konkurs może pozostać nierozstrzygnięty, a pierwsza umowa o pracę będzie na czas określony.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.