Podaruj komuś życie 

Nie trzeba być lekarzem, aby ratować ludzkie życie – podkreśla powiatowa radna Kinga Błaszczyk, współorganizatorka wyjątkowej akcji pn. Powiatowa Zbiórki Krwi. Mimo pandemii koronawirusa w środę, 17 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku będzie można bezpiecznie oddać krew. Obowiązują jednak zapisy na konkretną godzinę

AGNIESZKA JASKULKSA

Krew to dar życia, którego wciąż brakuje, zwłaszcza teraz, gdy w szpitalach przybywa chorych. W środę, 17 marca w godz. od 9 do 13.30 odbędzie się I Powiatowa Zbiórka Krwi, którą z inicjatywy Kingi Błaszczyk, w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, organizują Starostwo Powiatowe w Otwocku i LO im. Gałczyńskiego. – Krew jest bezcennym lekiem, którego nie można pozyskać w inny sposób jak tylko poprzez honorowe oddanie. Mimo pandemii można to zrobić bezpiecznie. Podczas akcji krwiodawstwa musimy zachować szczególną ostrożność, obowiązuje reżim sanitarny. Dlatego każda osoba, która chce honorowo oddać krew, musi wcześniej zapisać się telefonicznie na konkretną godzinę – tłumaczy Kinga Błaszczyk. 

– Dzięki zapisom każdy przyjdzie na wyznaczoną godzinę i unikniemy sytuacji, że przed budynkiem w tym samym czasie zbierze się większa grupa osób – dodają organizatorzy powiatowej akcji. I proszą, aby dawcy przyszli punktualnie i bez osób towarzyszących. – Do oddania krwi zapraszamy każdą zdrową osobę w wieku od 18 do 65 lat, która chciałaby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka – zachęcają organizatorzy. I przypominają, że osoby pracujące, które zdecydują się na oddanie krwi, mają możliwość skorzystania z dwóch dni wolnego, ale koniecznie muszą to wcześniej zgłosić na piśmie swojemu pracodawcy. 

W akcji, która odbędzie się w środę, 17 marca, może uczestniczyć 80 osób, ale tworzona jest także lista rezerwowa. Akcję będą wspierali również licealiści i szkolni wolontariusze.

 

Oddaj bezpiecznie krew

KIEDY: środa, 17 marca, godz. 9-13.30.

GDZIE: LO im. K.I. Gałczyńskiego, ul. Filipowicza 9 w Otwocku

ZAPISY: pod nr tel. 506 380 574. 

Liczba miejsc ograniczona.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.