Prezydent Duda i premier Morawiecki z wizytą w Otwocku

Dziś przyjechali do Otwocka prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Ich wizyta była związana z podpisaniem ustawy ws. czternastej emerytury i odbyła się w Teatrze Miejskim w Otwocku

AGNIESZKA JASKULSKA

W poniedziałek, 8 marca w mieście od rana było wielkie poruszenie – ulice patrolowały policyjne radiowozy, a otwocki samorząd zadbał o to, aby centrum miasta było gotowe na wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i innych gości, którzy przyjechali po południu do Otwocka. Ich wizyta była związana z podpisaniem ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Uroczystość odbyła się w Teatrze Miejskim im. Jaracza przy ul. Armii Krajowej – w spotkaniu uczestniczył także prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone w listopadzie i jego kwota będzie równa wysokości minimalnej emerytury. Emeryci, których świadczenia nie przekraczają 2900 zł brutto, otrzymają więc 1250,88 zł brutto. W przypadku osób, które pobierają emeryturę w większej kwocie, wysokość tzw. czternastki zostanie pomniejszona zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Dodatkowej emerytury nie dostaną natomiast osoby pobierające najwyższe świadczenia (w wysokości ok. 4200 zł).

4 komentarze do “Prezydent Duda i premier Morawiecki z wizytą w Otwocku

 • 9 marca 2021 o 06:37
  Permalink

  Jestem wzruszona. Teatr – słusznie!

  Odpowiedz
 • 10 marca 2021 o 01:59
  Permalink

  ” wy! pier! da! lac! ”

  pINOKIO i pIÓRO = personae non gratae

  Odpowiedz
 • 10 marca 2021 o 11:58
  Permalink

  Pewnie liczą że Otwock znowu na nich zagłosuje , Tyle że sporo starszych ludzi w międzyczasie umrze albo się zniechęci.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.