Będzie gdzie poćwiczyć z psami

Mimo że Leśny Park Wiejska wciąż czeka na oficjalne otwarcie, miasto planuje już realizację kolejnej inwestycji w tym miejscu. Będzie to zapowiadany wybieg dla psów. Urząd właśnie ogłosił konkurs dla firm, które chciałyby zająć się jego wykonaniem

SYLWIA WYSOCKA

Już pod koniec ubiegłego roku „Linia” informowała, że budowa Leśnego Parku Wiejska między ulicami Wiejską, Wawerską i Szkolną ma się ku końcowi. Pozostały tylko odbiory i przy sprzyjającej pogodzie można spodziewać się, że obiekt zostanie wkrótce udostępniony mieszkańcom. Na razie inwestycję okala jeszcze druciane ogrodzenie, a w części parku, poza terenem atrakcji dla rodzin, znów mogą rozpocząć się prace. Miasto ogłosiło konkurs na wykonanie planowanego wybiegu dla psów.

Wybieg będzie miał wejście od strony ul. Szkolnej. Zostanie wydzielony i ogrodzony siatką o wysokości 180 cm ponad powierzchnię gruntu (20 cm siatki będzie wkopane w ziemię, by zwierzęta nie podkopywały ogrodzenia). Zaplanowano tu nie mniej ciekawe atrakcje niż w pozostałej części parku. Urządzenie psiego wybiegu ma nawiązywać do naturalnego stylu wyposażenia placu zabaw. Na wybiegu znajdą się cztery drewniane płotki do przeskoków, pochylnia z deseczek umożliwiająca psom wspinanie się, trzy obręcze z opon do skoków, konstrukcja z leżących pni (będą one pochodzić z wycinki na terenie miasta), osiem tyczek do slalomu. Wszystko po to, by umożliwić szeroki wachlarz ćwiczeń z pupilem. Do tego zostaną zamontowane psi pisuar, czyli prosta konstrukcja wykonana z betonu z nawierconymi otworami, oraz dwa kosze z zasobnikiem worków na psie odchody.

Jak poinformowała Karolina Wojnicz z wydziału gospodarki komunalnej, otwarcie ofert na zbudowanie psiego wybiegu odbędzie się w poniedziałek, 8 marca. Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 30 dni na oddanie inwestycji. Park Leśny Wiejska zostanie otwarty jednocześnie z wybiegiem dla psów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.