Był policjantem, będzie komendantem

Będzie zmiana na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Józefowie. Mirosława Kułaka zastąpi Dariusz Sadoch, były zastępca komendanta KPP w Otwocku i były szef komisariatu w Karczewie

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mirosław Kułak pracował w Straży Miejskiej w Józefowie od września 2009 r. do 31 stycznia 2021 r. – Były już komendant odszedł z pracy z przyczyn osobistych – informuje w rozmowie z „Linią” Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy urzędu miasta.

1 lutego burmistrz Marek Banaszek ogłosił nabór na nowego komendanta straży miejskiej. Oferty można było składać do 15 lutego. Wpłynęła tylko jedna kandydatura. Złożył ją Dariusz Sadoch. „Biorąc pod uwagę predyspozycje i umiejętności, gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków, posiadaną wiedzę, zakres odpowiedzialności oraz czynności realizowane na dotychczas zajmowanych stanowiskach, kandydat został wybrany przez komisję rekrutacyjną” – czytamy w informacji o wynikach naboru podpisanej przez burmistrza Józefowa.

 Dariusz Sadoch to doświadczony funkcjonariusz nie tylko w pracy prewencyjnej i kryminalnej czy logistyce, lecz także w działalności prasowo-informacyjnej policji, bo był oficerem prasowym otwockiej komendy. Zaczynał pracę jako szeregowy policjant, szybko zdobywał doświadczenie w każdej policyjnej dziedzinie. Kierował kilkoma wydziałami: prewencji, wspomagającym, był też szefem karczewskich policjantów. W styczniu 2020 r., po ponad 28 latach pracy w policji, nadkom. Dariusz Sadoch poszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz postanowił służyć w Straży Miejskiej w Józefowie jako komendant tej jednostki.

Dariusz Sadoch pracę w straży miejskiej rozpocznie po zakończeniu formalności związanych zatrudnieniem go na stanowisko komendanta. – Jego kandydatura musi być jeszcze zatwierdzona przez wojewódzkiego komendanta – wyjaśnia zastępca burmistrza Piotr Gąszcz. Okres i forma zatrudnienia nowego komendanta będą takie same jak dla innych pracowników urzędu miasta, czyli okres próbny, następnie zatrudnienie na czas określony i potem zatrudnienie na czas nieokreślony. W józefowskiej straży miejskiej pracuje 14 osób, w tym ośmiu strażników. 

One thought on “Był policjantem, będzie komendantem

  • 16 marca 2021 o 09:11
    Permalink

    A nie lepiej tak jak w Otwocku zlikwidować tą formację ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.