Jeden kierunek wokół bazaru

Uwaga kierowcy! Dziś (czwartek, 11 marca) został wprowadzony ruch jednokierunkowy wokół targowiska miejskiego przy ul. Batorego w Otwocku. Wjazd jest ul. Wiejską, a wyjazd ul. Ługi.  Ruch dwukierunkowy pozostał wokół sklepu Biedronka. Wprowadzona zmiana ma upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo przy bazarze

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

grafika: https://www.facebook.com/otwockmiastozdobrymklimatem

O planach zmiany organizacji ruchu wokół targowiska miejskiego przy ul. Batorego „Linia” pisała jako pierwsza pod koniec listopada 2020 roku. – Biorę pod uwagę wprowadzenie ruchu jednokierunkowego wokół bazaru na odcinku od piekarni przy ul. Wiejskiej do wjazdu na teren sklepu Biedronka przy ul. Ługi – powiedział wtedy w rozmowie z Linią” prezydent Jarosław Margielski. W czwartek, 11 marca stało się to faktem. Rano przy bazarze zamontowano nowe znaki drogowe. 

Jeden kierunek wokół bazaru ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu i upłynnić ruch drogowy szczególnie w dni targowe. Linia” wiele razy pisała o problemie z parkowaniem przy bazarze. Z powodu braku wolnych miejsc osoby robiące zakupy na bazarze często parkują auta na chodniku i trawnikach, utrudniając przejście pieszym i dojazd innym kierowcom. Ruch w okolicach bazaru jest duży, a na ul. Wiejskiej i ul. Ługi jest ciasno, co daje się we znaki także okolicznym mieszkańcom. Docelowo władze miasta chcą wybudować przy targowisku miejskim nowy parking z toaletami. 

One thought on “Jeden kierunek wokół bazaru

  • 11 marca 2021 o 12:34
    Permalink

    Władza miasta oczywiście pomyślała, chyba tylko o ludziach przyjeżdżających na targ. O okolicznych mieszkańcach już niekoniecznie. Ruch jednokierunkowy od ulicy Wiejskiej przez „leżących policjantów” to będzie zmora mieszkańców, którzy codziennie będą się zastanawiać jak przejechać po tak wysokimi progu.. nie tylko mieszkańcy mają z tym kłopot, ale również klienci, którzy przyjeżdżają do firm zlokalizowanych przy ul.Ługi. Mam nadzieję, że nasz szanowny prezydent zrobi coś z tymi programi inaczej miasto będzie finansowało naprawy aut mieszkańców ulicy Ługi, bo nie dość, że są te progi to o równanie drogi prosimy się od września ubiegłego roku.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.